MINT Market Ostrava no. 3

CØKAFE + Kino Etáž, Dolní oblast Vítkovice

Máme pro vás novinku! MINT Market Ostrava se přesouvá do Dolní oblasti Vítkovice, konkrétně do CØKAFE, kina Etáž a širokého okolí. Těšte se o víkendu 14. a 15. srpna na svěží dávku českého designu v místě s úžasnou atmosférou.

Ve Vítkovicích na vás bude čekat výběr těch nejlepších tvůrců s pestrou nabídkou módních outfitů, originálních šperků, bio kosmetiky, papírenského zboží a dalších designových produktů. Přijďte si vychutnat příjemnou atmosféru a podpořte český design, potřebujete to víc než kdy předtím. Vždyť na MINTu je krásně! ♥

V sobotu od 14.00 v sále kina Etáž se můžete těšit na přednášku Natálie Bernard, módní stylistky s přesahem k udržitelné módě. Natálie realizuje čistky šatníků u klientů doma, poskytuje doprovody na nákupy, věnuje se kostýmům do reklam a videí. Působila jako manažerka dobročinných second-handů Moment. Před pěti lety se spolkem Kapradí uspořádala první charitativní bazar v Opavě, který byl impulsem pro vznik projektu Příběh jednoho trička ve spolupráci s hnutím Fashion Revolution ČR.

Snahou projektu Příběh jednoho trička je upoutat rozmanitými lokálními aktivitami pozornost veřejnosti k tématu udržitelnosti v módě. V dnešní rychlé, přehlcené době nabízí malé zastavení a zamyšlení nad životním cyklem oblečení, nadprodukcí a nadspotřebou módy. V rámci přednášky si popovídáme o udržitelné módě, efektivním šatníku a nákupech nebo také třeba o personalizaci oblečení. Vstupné na přednášku je dobrovolné.

V neděli od 15:00 se v kině Etáž bude promítat film Westwood: Punk, Icon, Activist. Vstupné na film je 100Kč a lístky se dají koupit v předprodeji.

U stánku Tvoje nebe budete moci popustit uzdu své fantazie a v domalovánkách s fotkami mraků si podle vlastní fantazie dokreslit co v mracích vidíte a co vám dané mraky připomínají nebo si zahrát nebeské pexeso.

Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

Aktuální informace sledujte na oficiální Facebookové události.

Kde nás najdete

CØKAFE + Kino Etáž, Dolní oblast Vítkovice

Kdy můžete přijít

SO 9.30 - 20.00

NE 8.30 - 17.00

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Adéla Štěpánková

ministryně PRopagandy
+420 739 218 359

Adéla hlavně komunikuje, postuje, kliká, tvoří a na všechno si dělá tabulky, což je asi tak jediná známka toho, že má původně vystudovanou ekonomku. U nás má na starosti Facebook a kontakt s médii i partnery.

Partneři