MINT Market Plzeň no. 13

DEPO2015, Presslova 14

Předvánoční MINT Market Plzeň se bude konat uvnitř ve vytápěné Autobusové hale v areálu DEPO2015 o víkendu 4. a 5. prosince ve spolupráci s akcí Plzeň Design Week! Představí se tu více než 60 českých a slovenských designérů s pestrou nabídkou módních outfitů, šperků a kosmetiky a celý víkend bude našlapaný skvělým doprovodným programem.

Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér. K nákupům vám zahraje DJ Marthy svůj speciální set.

Přijďte si vychutnat příjemnou atmosféru, pořiďte krásné dárky pro své blízké a podpořte český design. ♥

MINT je v Plzni jako doma. Vrací se sem už deset let a přiváží pravidelně výběr těch nejlepších českých designérů. A nebude tomu jinak i tentokrát. Na výběru jsme si totiž dali obzvlášť záležet. MINT Market se bude navíc konat zároveň s Plzeň Design Weekem a to už stojí za to se zastavit!

V areálu DEPO2015 bude tentokrát opravdu živo. Zároveň s MINT Marketem zde totiž bude probíhat výstava Nový (z)boží - výstava finalistů Národní ceny za studentský design, která byla letos zaměřená na 3D design.

V kavárně si můžete prohlédnout výstavu projektu Kateřiny Šedé Herzlich Willkommen!, která prezentuje fotografie návrhů a realizací miniaturních domků - krmítek a ptačích budek vytvořených na základě rozhovorů se seniory přebývajícími v domově důchodců. V sobotu 4.12. od 18.00 pak v klempírně proběhne i prezentace projektu autorkou.

Pro velké milovníky minibydlení bude celý den v klempírně probíhat prezentace k tématu Jak žít v malém.

V ateliéru se zase děti od 4 let budou moci zapojit do workshopu, na kterém si za sympolický poplatek 50Kč pod vedením zkušených lektorek postaví minidomeček/garáž/pokladničku. Během workshopu bude vznikat i malé město a pokud nám pomůžete s jeho stavbou, budeme moc rádi. Pro inspiraci si můžete okouknout minidomky na kukačku, které budou umístěné na nádvoří.

Tam taky najdete designový mini DEPO street food market, abyste měli kde dobít baterky :)

A v neděli se (nejen) děti mohou těšit od 15.00 na Divadlo loutek Karlovy Vary, které má přichystané představení Sen v Sargasovém moři. Propojení velkých světelných loutek z dílny Honzy Kindla a koncertu Ireny a Vojtěcha Havlových ponoří malé diváky do hlubin oceánu, kde čas plyne velmi, velmi pomalu… Vstupné na představení je 60Kč.  

Od 16.00 pak přijde i designový Mikuláš! Přijďte si do kavárny DEPO2015 pro Mikulášskou nadílku a nezapomeňte si připravit nějakou tu básničku. Ale pozor, nečekejte jen tak nějakého Mikuláše, ten náš je designový! Kostým mu navrhly a spíchly studentky oboru Návrhářství a modelářství oděvů Integrované střední školy živnostenské.  

Aktuální informace sledujte na oficiální Facebookové události. Těšíme se na vás!

Budeme kontrolovat bezinfekčnost?

ANO, při vstupu do areálu DEPO2015 budeme kontrolovat bezinfekčnost, kterou lze (dle aktuálních vládních nařízení) prokázat:

* potvrzením o prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů,
* potvrzením o aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny, musí uplynout nejméně 14 dní,
* výjimku mají děti do dovršení 12 let, kteří nemusí bezinfekčnost dokazovat,
* u dětí mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osob rozočkovaných lze k prokázání použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin nebo antigenní test starý nejvýše 24 hodin.

A kde své oblíbené tvůrce najdete?

Kdy můžete přijít

SO 10.00 - 18.00

NE 10.00 - 18.00

jak se k nám dostanete

Přívozem

Areál je sice hned vedle řeky Radbuzy, ale lodí se sem bohužel tentokrát nedostanete.

Městskou hromadnou dopravou

Nejblíž k DEPO2015 vás odveze trolejbus č. 10, 13 a 14 na zastávku U Radbuzy. Odtud už je to jen cca 300m do areálu (nejdřív po ulici Doudlevecká a potom odbočíte do ulice Presslova).

Autem

Dorazit můžete i autem a zaparkovat můžete na velkém parkovišti hned u areálu.

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Adéla Štěpánková

ministryně PRopagandy
+420 739 218 359

Adéla hlavně komunikuje, postuje, kliká, tvoří a na všechno si dělá tabulky, což je asi tak jediná známka toho, že má původně vystudovanou ekonomku. U nás má na starosti Facebook a kontakt s médii i partnery.

Partneři