MINT: Prague Fashion Market 17

Pražská tržnice, hala 13 + vyhřívaný stan, Bubenské nábřeží 306/13

MINT: Prague Fashion Market se převlékl do nového, zimního kabátu a vrací se na místo činu. Největší předvánoční nákupy nezávislé módy, šperků, designu a delikates budou probíhat od 25. do 27. listopadu v hale 13 a velkém vyhřívaném stanu v Pražské tržnici. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, který budeme průběžně doplňovat. Sledujte oficiální Facebookovou událost.

Vstup je jako vždy zdarma a čtyřnozí miláčci jsou vítání.

  

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

Pátek 25.11.

14.00 - 18.00 Alena Doležalová - Korálkování

Na workshopu si budete moci vyrobit hvězdu nebo andělíčka z korálků nebo vyzkoušet, jak se vytvoří šitý šperk.

15.00 Divadlo na háčku - Vánoční pohádka o Ježíškovi + dílna

„Poslechněte si, lidé dobří, co se přihodilo kdysi dávno v městě Betlémě. Pojďte nahlédnout do příběhu, ve kterém spatříte anděla i čerta, krále i pastýře, pannu i děťátko. Vyprávění začíná před mnoha lety, v jedné malé vesničce v Nazaretu, kde spolu šťastně žili Marie a Josef.“

Po pohádce si v dramatické dílně budou děti moci vyzkoušet dnes již téměř zaniklá povolání pastýře, kováře, pradleny a jiné. Zkusí si, co všechno mohlo potkat Marii a Josefa na cestě do Betléma a pochopí, co to znamená někoho potěšit či obdarovat. Setkají se i s andělem a čertem a pokusí se rozhodnout, koho poslechnou. V závěru vánoční cesty do Betléma je čeká malý dárek pro radost.

16.00 Black and White Beauty - make up & therapy

Karin Krestová je vizážistka a masérka s dlouholetou praxí. Na akci bude nabízet malování na obličej pro děti i dospělé.

DJ Hlava + Dj S-BisH

Sobota 26.11.

11.00 Toymachine - Loutková pohádka Sněhová královna

Pohádka laponské babičky Ovečky byla sepsaná H. CH. Andersenem. Vypráví o dvou dětech, které nebyly bratr a sestra, ale měly se stejně tak moc rádi. Káje jednou trefí kouzelný střep  a unese jej Sněhová královna. Gerda, jeho nejlepší kamarádka se vydá Káje hledat. Jestli se jí podaří Káje  vysvobodit, co a kdo jí cestou potká a kde se vzal onen střípek. Vše Vám poví naše babička Ovečka.

11.00 - 15.00 Alter-Native - výroba doplňků ze sušených květin a stuh

Větší děti a dospělí si budou moci v sobotu i v neděli vyrobit doplňky dle vlastní fantazie z dostupného materiálu pod vedením Báry, která tvoří šperky, brože a origami snad celý život.

12.00 Black and White Beauty - make up & therapy

Karin Krestová je vizážistka a masérka s dlouholetou praxí. Na akci bude nabízet malování na obličej pro děti i dospělé.

 

Blogerský pokojíček

Book Journal a The Blondieverse budou mít na MINTu svůj pokojíček. V něm budete moci pořídit oblečení přímo ze skříně těchto blogerek, knihy, nebo doplňky, které blogerky samy vyrábí. 

Elpida - pletení ponožek s babičkami

Koloběh vlny začíná v Elpidě, obecně prospěšné společnosti, která podporuje seniory v aktivním životě. Tady sbírají starou vlnu a tu posílají ponožkářkám. Každá má jiný styl a každý pár je tedy originál. Za každé ponožky dostanou babičky honorář a výdělek ze všech prodaných se zas vrátí do seniorského centra Elpida. Hlavně klid a nohy v teple. Klasické pletené ponožky jsou zpět. Začíná pletená revoluce.
Hladce a od srdce pletou ponožkářky, kterých je v současné době více než 160 z celé České republiky. Díky nim jsou teď staré dobré pletené ponožky zase cool.

Kosmetika hrou - výroba krémového deodorantu

Na worskhopu s Kosmetika hrou si budete moci zkusit vyrobit krémový deodorant do kelímku s teatree a dalším esenciálním olejem dle výběru.

Já na tom dělám - kreativní dílna

 Já na tom dělám je otevřený spolek v duchu "udělej si sám", který dokáže zrecyklovat snad úplně vše. Zastavte se u jejich stánku a vyrobte si z kazet peněženku nebo z gumy od kola nový pásek. Hlavní náplní spolku je organizace workshopů, spolutvoření, sdružování kreativních lidí a sdílení nápadů.

DJ Lais

 

Neděle 27.11.

11.00 - 13.00 ForArt - kreativní tvoření s plotrem

ForArt připravil workshop, kde si budete moci vyzdobit vlastní látkovou tašku pomocí připravených šablon nebo složit vánoční 3D papírovou hvězdu. Přijďte tvořit nebo se jen inspirovat, co všechno lze na plotru vyrobit.

11.00 - 15.00 Alter-Native - výroba doplňků ze sušených květin a stuh

Větší děti a dospělí si budou moci v sobotu i v neděli vyrobit doplňky dle vlastní fantazie z dostupného materiálu pod vedením Báry, která tvoří šperky, brože a origami snad celý život.

13.00 Divadlo Ponec - tanečně - hudební improvizace

Divadlo Ponec přinese do haly 40 tanečně - hudební improvizaci. V hlavní roli se představí tanečnice Martina Hajdyla Lacová a Petr Vrba, který ji doprovodí na trubku.

14.00 Diáře pro radost - výroba diáře

Udělej si svůj Diář pro radost pro krázně zorganizovaný příští rok!

SRNA - recyklační workshop se sklem

Sklo Recyklace Nápad Alchymie. První písmena zdánlivě nahodile vybraných čtyř slov vytváří název projektu, který recykluje skleněné výrobky, které končí většinou v kontejnerech - lahve, demižony a jiné použité nádoby ze skla. Takže pokud se vám válí doma prázdná flaška od vína. Vezměte ji v neděli s sebou a vyrobte si originální vázu nebo skleničku.

Artemis - malování hennou

Chcete originální motiv na svém těle namalovaný přírodní indickou hennou? Stavte se u stánku Artemis, kde si budete moci nechat namalovat originální motiv na tělo. 

DJ Selecta Sensei + Dj S-BisH

 

Po celou dobu

Radio MINT

Po celou dobu MINT: Prague Fashion Marketu Vás budou provázet moderátoři Ivo Krejčeřík a Ondřej Hrbáč a samozřejmě naši DJ´s.

Dětský koutek MINT + Magické trojhranné voskovky

V hale 13, konkrétně v kóji č. 14 je pro ty nejmenší připravený dětský koutek plný hraček, knih a míčků. Zároveň zde budou k dispozici magické trojhranné voskovky

Dětský koutek Alter-Native

V přízemí haly 40 najdete druhý dětský koutek od značky Alter-Native, která se specializuje na výrobu kvalitního oblečení a doplňků pro děti, rodiče i nerodiče. V kouteku najdete i drobnosti jako taštičky pro kluky i holčičky, šperky, šperkovnice či krabičky na jiné poklady.

Fotokoutek

Objev mintovou stěnu, vyblejskni se třeba rovnou v novém úlovku a sdílej a taguj #mintmarket.

 

SOUTĚŽ

Vyplň u infostánku dotazník a zařaď se do slosování o ceny od designérů! Výsledky soutěže sdělíme v pondělí 28. listopadu na našich Facebookových stránkách.

 

MINT je parta lidí, kteří pro vás dělají eventy již deset let. Stojíme za akcemi jako Factory Fashion Market nebo Prague Fashion Market, ale pomáháme organizovat také Zažít město jinak či Rock for Churchill. Nyní pod názvem MINT najdete záruku příjemné atmosféry, kterou jsou naše akce pověstné.

Chcete s námi spolupracovat a podílet se na doprovodném programu? Napište nám na e-mail lenka@mintmarket.cz.

Fotografie a informace o minulých trzích najdete na našem Facebook profilu.

Kde nás najdete

Pražská tržnice, hala 13 + vyhřívaný stan, Bubenské nábřeží 306/13

Kdy můžete přijít

  • PÁ 25.11. 11:00 - 19:00
  • SO 26.11. 10:00 - 19:00
  • NE 27.11. 10:00 - 17:00

jak se k nám dostanete

Pěšky

V centru Prahy je vše kousek. Pokud dojdete k branám Pražské tržnice u Vltavy, jděte v areálu hned doprava a na konci doleva a už vidíte velkou ceduli s číslem 13! Nebo to můžete vzít z druhé strany, z ulice Komunardů vejdete do areálu, po levé straně uvidíte Alzu a před sebou Mountfield. Pokračujte stále za nosem cca 200m a po levé straně uvidíte naše šťastné číslo 13 a hned vedle napravo třípatrovou budovu č. 40.

Přívozem

Tu romantiku prostě chcete zažít! Jeďte přívozem HolKa z Karlína do Holešovic. Na druhý břeh se z Karlína dostanete raz dva. Mrkněte na jízdní řád přívozu.

Městskou hromadnou dopravou

Přiblížit se můžete metrem na zastávku Vltavská a pak už jen jednu zastávku tramvají a vystoupit, jakmile uslyšíte hlásit „Pražská tržnice“. Další variantou je přijet k areálu „zezadu“, tedy na zastávku Tusarova. Potom se vydejte podle instrukcí pro cestu Pěšky z ulice Komunardů až k hale 13 a 40.

Autem

Auto nechte raději doma. A pokud přeci jen chcete dorazit autem, můžete zaparkovat v areálu Alzy prvního hodinu zdarma, ale ta vám určitě na nákupy stačit nebude ☺ Každá další hodina je za 40 Kč.

Koho jste mohli vidět

25.11.16

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Partneři