MINT Market Praha no. 25

Karlovo náměstí

MINT Market Praha opět na Karláku! 7. a 8. června se můžete těšit na pestrou nabídku od českých i zahraničních designérů v parku na Karlově náměstí. Těšte se na více než sedmdesát značek se svěží módou, šperky, designem a delikatesami.

Součástí akce bude i hudební stage v rámci pouličního festivalu Praha žije hudbou. Více o programu najdete na webových stránkách akce.

A na jaké prodejce se můžete těšit?

Přijďte si užít víkend do parku, vezměte si sebou deku a najděte oázu klidu v centru města.

Kampaň Konec igelitek v Čechách pokračuje i na MINT Marketu v Praze. Zastavte se na infostánku, vyplňte krátký dotazník a odneste si své úlovky z MINT Marketu ve stylové plátěnce!

 

Sobota 15.00 Divadlo Na houpačkách - Pipi Dlouhá punčocha a dobrodružství v Praze

Neposedná, bláznivá a plná nápadů - kdo by neznal Pipi? V divadelním představení Pipi dovádí se svými kamarády Tomíkem a Anikou, ale také podnikne velkolepý let balónem, aby pomohla svému tatínkovi, který zrovna pobývá v Praze.
S touto pohádkou děti zažijí spoustu zábavy, písniček a divadelních kejklí.

Workshop tvoření papírový origami

S týmem Kreativ si můžeme vyzkoušet a naučit poskládat papírové origami nebo jen na chvilku zastavit čas a zrelaxovat s tematickými omalovánky. Navíc pro návštěvníky workshopu budou připravené kreativní dárky. Co je lepšího, než na chvilku vypnout hlavu a nechat tvořit ruce a velet fantazii... Časopis Kreativ je tu pro všechny, kteří rádi tvoří hezké věci.

 

Vstup na MINT je jako vždy zdarma a můžete sebou na piknik pod širým nebem s dávkou designu vzít dvounohé i čtyřnohé miláčky.

Sledujte Facebookovou událost pro aktuální informace.

A jeden takový tajný tip na závěr - na infostánku si můžete zapůjčit deku a udělat si tak příjemný piknik pod korunami stromů.

Kdy můžete přijít

PÁ 11.00 - 19.00
SO 10.00 -19.00

jak se k nám dostanete

Pěšky

Na "Karlák" je to odkudkoliv coby kamenem. Ideální je dopravit se MHD na zastávku Moráň a za pár kroků jste přímo v centru dění. Nebo vystupte na zastávce Karlovo náměstí a proběhněte podchodem na jižní část Karlova náměstí.

Městskou hromadnou dopravou

Jezdí sem toho opravdu požehnaně, například tramvaje č. 2, 3, 4, 6, 10, 14, 16, 18, 22, ...

Taxi

Taxikáři udejte jednoduché souřadnice - jižní část Karlova náměstí ;)

Autem

Pokud přijedete z dálky a potřebujete někam upíchnout auto, mrkněte na mapu placených stání na Praze 2. Nejbližší parkování najdete podél celého východního okraje Karlova náměstí, ale s největší pravděpodobní bude obsazené..

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Katka Pletichová

fotografka
+420 723 151 417

Katka ráda zastavuje čas, zalidňuje opuštěné prostory, hledá autentické prožitky a duši okamžiků. Miluje ty uvolněné chvíle, které tepou životem a lidé jsou si tak blízko, že jim stačí jen tak být. Proto pořádá trhy s atmosférou, ve které se takové momenty daří vykouzlit.