MINT Market Praha no. 26

Pražská tržnice, hala 11, 17 a okolí

Vánoce přicházejí a s ním i další pokračování MINT Marketu! Těšte se o víkendu 30. listopadu a 1. prosince na více než 100 kreativců, výborné delikatesy a hlavně na spoustu tipů na poctivé dárky od českých tvůrců. V Pražské tržnici MINT obsadí haly 11, 17 a jejich okolí. 

Přichystán bude i speciální okodom s kavárnou pro načerpání sil při nákupech.

MINT Market je trh se svěží módou, šperky, designem a delikatesami! Tak přijďte ochutnat ;)

Na dva dny naplníme běžně nepřístupné prostory krásnými produkty od lokálních designérů. Příjemnou atmosféru doplní speciální set našeho stálého DJ S-BisH+hosté.

Na MINT Marketu vyhlašujeme KONEC IGELITEK V ČECHÁCH! Připojte se a přijďte si na MINT k infostánku pro tuhle super plátěnku!

Vstup na MINT je jako vždy zdarma a čtyřnohé miláčky rádi přivítáme. Sledujte oficiální událost, ať vám nic neunikne.

Celý areál je bezbariérový, pouze v hale 17 je pár schodů do 1. patra. Pod schodištěm ale bude prostor, kam můžete odložit kočárky a silní kluci, kteří rádi s kočárky pomohou.

DOPROVODNÝ PROGRAM

SOBOTA 30.11.

14.00 Divadlo Anička a letadýlko - Představení Příběh dědka Všudefouse (ve stanu u kavárny): Štětinatý dědek Všudefous je na Vánoce sám. Nemá nikoho. Jenom láhev Pepřovice a tvrdou vánočku. Boženka má Pepika, ale Pepik zlobí a chodí čůrat na sníh... Délka představení: 30 min.

14.30 - 17.00 Metráž - Workshop upcyclovaných náhrdelníků a náušnic s nízkoprahovou dílnou Metráž (č. 32): Přijďte na workshop, kde si vyrobíte šperk podle vlasního návrhu pod vedením žen v obtížných sociálních situací, které pracují v naší dílně. Dozvíte se také něco o principech upcyclingu a odnesete si nejen originální DIY výrobek, ale také zajímavý zážitek. Cena 250Kč, děti a senioři 100Kč. Registrovat na workshop se můžete na emailu: katerina@metrazdesign.cz.

Moss pěkný věci - Workshop výroby adventních věnců: Zastavte se u stánku Moss pěkný věci (č. 31) a vyrobte si pod odborným vedením adventní věnec na Váš stůl. Připraveny budou jednoduché korpusy věnců a spousta různých přírodnin a krásnych věci ke zdobení dle vašeho výběru.

NEDĚLE 1.12.

11.00 Divadlo Ilegum - Představení Sůl nad zlato s vánoční dílnou (ve stanu u kavárny): Vypravování tradiční pohádky Boženy Němcové o tom, jak se v království ztratila všechna sůl. A o tom jak je to někdy těžké mezi sourozenci. A o magický bylině, která umí roztodivné věci. Nakonec to všechno dobře dopadne a zazní i veselá píseň s poučením. Délka představení: 40 min.
Po představení bude následovat vánoční dílna inspirovaná koledou Pásli ovce valaši. Výsledkem budou andělíčci a ovečky, z kterých se snadno dají udělat loutky. Takže ideální předvánoční tvoření a výsledné výtvory si můžete zařadit do rodinného Betléma.

14.30 - 17.00 Metráž - Workshop upcyclovaných náramku a náušnic s nízkoprahovou dílnou Metráž (č. 32): Přijďte na workshop, kde si vyrobíte šperk podle vlasního návrhu pod vedením žen v obtížných sociálních situací, které pracují v naší dílně. Dozvíte se také něco o principech upcyclingu a odnesete si nejen originální DIY výrobek, ale také zajímavý zážitek. Cena 250Kč, děti a senioři 100Kč. Registrovat na workshop se můžete na emailu: katerina@metrazdesign.cz.

Moss pěkný věci - Workshop výroby adventních věnců: Zastavte se u stánku Moss pěkný věci (č. 31) a vyrobte si pod odborným vedením adventní věnec na Váš stůl. Připraveny budou jednoduché korpusy věnců a spousta různých přírodnin a krásnych věci ke zdobení dle vašeho výběru.

A jak nejlépe trefíte k hale 11 a 17? Tady najdete podrobnou mapu areálu Pražské tržnice.

A pokud Vám to tento víkend nevyjde nezoufejte, 21. a 22. prosince se do Pražské tržnice vrátíme, abyste měli poslední šanci pořídit krásné dárky pro Vaše nejbližší.

A to nejdůležitější na závěr! Mrkněte na mapku, na jaké značky se můžete těšit!

Chcete s námi spolupracovat a podílet se na doprovodném programu? Napište nám na e-mail lenka@mintmarket.cz. MINT je parta lidí, kteří pro vás dělají eventy již deset let. Organizujeme trhy napříč celou republikou. Pod názvem MINT najdete ale především záruku příjemné atmosféry, kterou jsou naše akce pověstné.

Fotografie a informace o minulých trzích najdete na našem Facebook profilu.

Kde nás najdete

Pražská tržnice, hala 11, 17 a okolí

Kdy můžete přijít

SO 11.00 - 18.00

NE 10.00 - 17.00

jak se k nám dostanete

Pěšky

V centru Prahy je vše kousek. Pokud dojdete k branám Pražské tržnice u Vltavy, jděte v areálu hned doprava a na konci doleva a už vidíte velkou ceduli s číslem 17! Nebo to můžete vzít z druhé strany, z ulice Komunardů vejdete do areálu, po levé straně uvidíte Alzu a před sebou Mountfield. Pokračujte stále za nosem cca 200m a jste přímo na MINTu.

 

Přívozem

Tu romantiku prostě chcete zažít! Jeďte přívozem HolKa z Karlína do Holešovic. Na druhý břeh se z Karlína dostanete raz dva. Mrkněte na jízdní řád přívozu.

Městskou hromadnou dopravou

Přiblížit se můžete metrem na zastávku Vltavská a pak už jen jednu zastávku tramvají a vystoupit, jakmile uslyšíte hlásit „Pražská tržnice“. Další variantou je přijet k areálu „zezadu“, tedy na zastávku Tusarova. Potom se vydejte podle instrukcí pro cestu Pěšky z ulice Komunardů až k hale 17.

Taxi

Pokud se rádi necháváte vozit, stačí při nástupu nahlásit halu 17 v Pražské (příp. Holešovické) tržnici a taxi driver by si s tím měl už poradit a dovézt vás až přímo před vchod.

Autem

Auto nechte raději doma. A pokud přeci jen chcete dorazit autem, můžete zaparkovat v areálu Alzy prvního hodinu zdarma, ale ta vám určitě na nákupy stačit nebude ☺ Každá další hodina je za 40 Kč.

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Katka Pletichová

fotografka
+420 723 151 417

Katka ráda zastavuje čas, zalidňuje opuštěné prostory, hledá autentické prožitky a duši okamžiků. Miluje ty uvolněné chvíle, které tepou životem a lidé jsou si tak blízko, že jim stačí jen tak být. Proto pořádá trhy s atmosférou, ve které se takové momenty daří vykouzlit.

Partneři