MINT Market Praha no. 27

Pražská tržnice, hala 11, 17 a okolí

Dárky na poslední chvíli? Žádný problém! 21. a 22. prosince se s MINT Marketem vrátíme do haly 11, 17 a jejího okolí abyste mohli vybrat z nabídky více než šedesáti prodejců ty nejkrásnější dárky od českých tvůrců.

MINT Market je trh se svěží módou, šperky, designem a delikatesami! Tak přijďte ochutnat ;)

Příjemnou atmosféru vytvoří speciální set DJ Radia 1 Tima Otise.

Na MINT Marketu vyhlašujeme KONEC IGELITEK V ČECHÁCH! Připojte se a přijďte si na MINT k infostánku pro tuhle super plátěnku!

Vstup na MINT je jako vždy zdarma a čtyřnohé miláčky rádi přivítáme. Sledujte oficiální událost, ať vám nic neunikne.

Celý areál je bezbariérový a rádi uvítáme i Vaše čtyřnohé mazlíčky.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

SOBOTA 21.12.

14.00 Divadlo Toy Machine - Představení Ukradené Vánoce: Pohádka o třech čertících, kteří Vánoce hodně zašmodrchají.

14.00 - 17.00 Kreativní dílna DidaDiv: V rámci dílny budete vyrábět vlastní tří-minutové divadelního představení. S účastníky lektoři projdou jednotlivé fáze procesu tvorby, které zakončí “premiérou” představení před diváky. Premiéry budou probíhat v rámci cca 30 minutového bloku na konci workshopu. Vystoupení nahrajeme a umístíme na youtube kanál DidaDiv. Prezentace vytvořených divadelních představení 17.00 - 18.00. Registrace probíhá zde.

Workshop výroby penálu - U stánku značky Mars Industries si budete moci v sobotu vyrobit pod odborným vedením vlastní penál na tužky, šminky, nebo zkrátka na co vás napadne. Registrace na workshop není nutná.

Workshop #zijessrdcem od Loono - Vaše srdce nám leží na srdci. Přijďte se naučit, jak se o své srdce starat, předcházet tak kardiovaskulárním onemocněním, ale také co dělat, když vás nebo někoho ve vašem okolí postihne infarkt nebo mrtvice. Dozvíte se: jak předcházet onemocněním srdce a cév, jak včas rozpoznat infarkt i mozkovou mrtvici, co dělat v případě, že potkají vás či někoho ve vašem okolí, kde a jak probíhají preventivní kontroly. A především si vyzkoušíte: změřit krevní tlak, poslechnout tlukot vlastního srdce, rozložit a znovu složit lidské srdce a mozek, masáž srdce.

Workshop výroby vánočních ozdob na slavnostní stůl z přírodnin se značkou Moss pěkný věci.

NEDĚLE 22.12.

11.00 Divadlo Pruhované panenky - Představení Vánoční putování s anděli: Loutko-herecké představení, které je určeno pro děti i dospělé. Andělé za pomoci andělské knihy provedou diváky kouzelným obdobím Adventu. Můžete se těšit na čtyři vánoční příběhy: „ O svatém Mikuláši, O cestě panny Marie do Betléma, O narození Ježíška a O klanění tří králů“. Vánoční pásmo je propojené koledami a sváteční hudbou (flétna, kytara, buben).

13.00 - 16.00 Kreativní dílna DidaDiv: V rámci dílny budete vyrábět vlastní tří-minutové divadelního představení. S účastníky lektoři projdou jednotlivé fáze procesu tvorby, které zakončí “premiérou” představení před diváky. Premiéry budou probíhat v rámci cca 30 minutového bloku na konci workshopu. Vystoupení nahrajeme a umístíme na youtube kanál DidaDiv. Prezentace vytvořených divadelních představení 16.00 - 17.00. Registrace probíhá zde.

Workshop Animované příběhy: Workshop animace s OP&K, na kterém by účastníci měli vytvořit příběh vycházející z vlastní zkušenosti a na základě tohoto příběhu nakreslit obrázkový scénář. Obrázkový scénář mohou dále zpracovat do podoby krátké animace nebo třeba komiksu. Inspirací budou Příběhy z různých kultur a období, zpracované v pracovních listech. Workshop je určen pro všechny od 6 let a trvá cca 10-30min. Nemusíte se na něj předem registrovat.

Workshop #zijessrdcem od Loono - Vaše srdce nám leží na srdci. Přijďte se naučit, jak se o své srdce starat, předcházet tak kardiovaskulárním onemocněním, ale také co dělat, když vás nebo někoho ve vašem okolí postihne infarkt nebo mrtvice.

Workshop výroby vánočních ozdob na slavnostní stůl z přírodnin se značkou Moss pěkný věci.

A jak nejlépe trefíte k hale 11 a 17? Mrkněte na podrobnou mapu areálu Pražské tržnice.

A na jaké prodejce se můžete těšit?

Chcete s námi spolupracovat a podílet se na doprovodném programu? Napište nám na e-mail lenka@mintmarket.cz. MINT je parta lidí, kteří pro vás dělají eventy již deset let. Organizujeme trhy napříč celou republikou. Pod názvem MINT najdete ale především záruku příjemné atmosféry, kterou jsou naše akce pověstné.

Fotografie a informace o minulých trzích najdete na našem Facebook profilu.

Kde nás najdete

Pražská tržnice, hala 11, 17 a okolí

Kdy můžete přijít

SO 11.00 - 18.00

NE 10.00 - 17.00

jak se k nám dostanete

Pěšky

V centru Prahy je vše kousek. Pokud dojdete k branám Pražské tržnice u Vltavy, jděte v areálu hned doprava a na konci doleva a už vidíte velkou ceduli s číslem 17! Nebo to můžete vzít z druhé strany, z ulice Komunardů vejdete do areálu, po levé straně uvidíte Alzu a před sebou Mountfield. Pokračujte stále za nosem cca 200m a jste přímo na MINTu.

Přívozem

Tu romantiku prostě chcete zažít! Jeďte přívozem HolKa z Karlína do Holešovic. Na druhý břeh se z Karlína dostanete raz dva. Mrkněte na jízdní řád přívozu.

Městskou hromadnou dopravou

Přiblížit se můžete metrem na zastávku Vltavská a pak už jen jednu zastávku tramvají a vystoupit, jakmile uslyšíte hlásit „Pražská tržnice“. Další variantou je přijet k areálu „zezadu“, tedy na zastávku Tusarova. Potom se vydejte podle instrukcí pro cestu Pěšky z ulice Komunardů až k hale 17.

Taxi

Pokud se rádi necháváte vozit, stačí při nástupu nahlásit halu 17 v Pražské (příp. Holešovické) tržnici a taxi driver by si s tím měl už poradit a dovézt vás až přímo před vchod.

Autem

Auto nechte raději doma. A pokud přeci jen chcete dorazit autem, můžete zaparkovat v areálu Alzy prvního hodinu zdarma, ale ta vám určitě na nákupy stačit nebude ☺ Každá další hodina je za 40 Kč.

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Katka Pletichová

fotografka
+420 723 151 417

Katka ráda zastavuje čas, zalidňuje opuštěné prostory, hledá autentické prožitky a duši okamžiků. Miluje ty uvolněné chvíle, které tepou životem a lidé jsou si tak blízko, že jim stačí jen tak být. Proto pořádá trhy s atmosférou, ve které se takové momenty daří vykouzlit.

Partneři