MINT Market Praha no. 34

Pražská tržnice, u hlavní brány

Přes sto tvůrců a designérů z celé České republiky, Slovenska a Ukrajiny představí svou tvorbu v sobotu 9. dubna v areálu Pražské tržnice v rámci prvního letošního MINT Marketu Praha. MINT Market je trh se svěží módou, šperky, designem a delikatesami! Tak přijďte ochutnat :)

Pomoc Ukrajině

Chcete pomoct obyvatelům, kteří utíkají před válkou z Ukrajiny? Můžete přinést materiální pomoc (drogerii, kosmetiku, potraviny (ideálně trvanlivé) a školní potřeby (sešity, pastelky, fixy, atp.) i na MINT ke stánku chráněné dílny Jedna Bedna fungující pod neziskovkou BONA o.p.s. Po akci vše předáme do Šatníku, který sídlí v areálu Pražské tržnice a který efektivně distribuuje věci maminkám z Ukrajiny.

A pokud budete chtít pomoct i finančně, můžete si vybrat u stejného stánku produkty od našich designérů. Veškerý výtěžek pošleme organizaci Člověk v tísni, která pomáhá ukrajinským uprchlíkům. Děkujeme, že pomáháte ❤

Na MINT Marketu se můžete těšit na více než sto stánků s pestrou nabídku s láskou šitých kabelek, ručně vyráběných šperků, bio kosmetiku, svíčky, originální papírenské zboží a mnoho dalšího.

Na čerstvém vzduchu a u hlavní brány Pražské tržnice budete moci podpořit malé české značky a kreativce. 

Po celou dobu doprovodí MINT svým skvělým setem DJ Marthy!

Vstup na MINT je jako vždy zdarma a čtyřnohé miláčky rádi přivítáme. Celý areál je bezbariérový. 

Sledujte oficiální událost, ať vám nic neunikne a pozvěte na ni své přátele.

A kde své oblíbené tvůrce najdete?

MINT je parta lidí, kteří pro vás dělají eventy již deset let. Organizujeme trhy napříč celou republikou, nyní už v patnácti městech. Pod názvem MINT najdete ale především záruku příjemné atmosféry, kterou jsou naše akce pověstné.

Fotografie a informace o minulých trzích najdete na našem Facebook profilu.

Kde nás najdete

Pražská tržnice, u hlavní brány

Kdy můžete přijít

SO 9.00 - 17.00

jak se k nám dostanete

Pěšky

V centru Prahy je vše kousek. Ze zastávky Pražská tržnice stačí dojít k hlavní bráně a MINT Market uvidíte přímo před vámi!

Přívozem

Přívoz HolKa vás z Karlína na druhou stranu břehu, přímo k branám Pražské tržnice, kde se bude konat MINT Market, převeze každých 30 minut. Stačit Vám bude Lítačka nebo obyčejný lístek na MHD. Můžete tak výlet na MINT spojit se skvělým zážitkem, který bude bavit nejen děti :) 

Městskou hromadnou dopravou

Přiblížit se můžete metrem na zastávku Vltavská a pak už jen jednu zastávku tramvají a vystoupit, jakmile uslyšíte hlásit „Pražská tržnice“. Pak už jen vstupte hlavní branou a MINT Market uvidíte přímo před Vámi.

Taxi

Pokud se rádi necháváte vozit, stačí při nástupu nahlásit hlavní bránu Pražské (příp. Holešovické) tržnice a taxi driver by si s tím měl už poradit a dovézt vás až přímo před vchod.

Autem

Auto nechte raději doma. A pokud přeci jen chcete dorazit autem, můžete zaparkovat v areálu Alzy prvního hodinu zdarma, ale ta vám určitě na nákupy stačit nebude ☺ Každá další hodina je za 40 Kč.

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Adéla Štěpánková

ministryně PRopagandy
+420 739 218 359

Adéla hlavně komunikuje, postuje, kliká, tvoří a na všechno si dělá tabulky, což je asi tak jediná známka toho, že má původně vystudovanou ekonomku. U nás má na starosti Facebook a kontakt s médii i partnery.

Partneři