MINT Market Žďár nad Sázavou no. 3

Zámek, Pivovarský dvůr

MINT Market se už potřetí vrátí o víkendu 28. a 29. května na Pivovarský dvůr na Zámku ve Žďáru nad Sázavou. MINT Market se tu bude konat zároveň s akcí Kouzelné zahrady, kdy budou exkluzivně pro veřejnost zpřístupněny soukromé zahrady rodiny Kinských. Těšte se na pestrý výběr českého designu, užijte si jedinečnou atmosféru MINT Marketu a udělejte si radost krásným produktem z dílny českého designéra, bio kosmetikou nebo originální kabelkou.

U stánku značky Pexetrio si budete moci vyzkoušet hry s tematikou Harryho Pottera, které byly vyrobeny v ČR, a to necelých 10 km od Žďáru, ve firmě EFKO v Novém Veselí. Díky jednoduchým pravidlům si je s chutí zahraje jak skalní fanoušek hrdinů z Bradavic, tak třeba i dědeček, který příběhy Joanne Rowlingové nezná. Děti se tak zabaví u hry a vy si budete moci v klidu užít nákupy na MINTu. 

Udělejte si výlet na MINT Market a cestou k areálu bývalého kláštera, dnešního zámku, se stavte i na Zelené hoře, kterou najdete na seznamu kulturních památek UNESCO.

Na zámku pak můžete navštívit kromě akce Kouzelné zahrady například i Muzeum nové generace, které bylo označeno jako nejkreativnější muzeum ve střední Evropě.

Vstup je jako vždy zdarma! 

Aktuální informace sledujte na oficiální Facebookové události.

Kdy můžete přijít

SO 10.00 - 18.00

NE 10.00 - 17.00

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Adéla Štěpánková

ministryně PRopagandy
+420 739 218 359

Adéla hlavně komunikuje, postuje, kliká, tvoří a na všechno si dělá tabulky, což je asi tak jediná známka toho, že má původně vystudovanou ekonomku. U nás má na starosti Facebook a kontakt s médii i partnery.

Partneři