Rady, které vám rodiče do života (ne)dali aneb Jak se prezentovat na prodejních akcích

9/11/17, 7:43 PM | MINT

Jsou věci, na kterých bude záležet vždy. Patří k nim profesionalita, kvalita a spolehlivost. A ve světě módy navíc musím přidat i originalitu, osobní vztahy a sympatie, které tady fungují možná víc, než kdekoli jinde. Nezáleží na tom, jak zvučné je vaše jméno v módních kruzích, ani jak známá je vaše značka. Platí to pokaždé. Dovolím si tvrdit, že většina návrhářů a designérů nebere svoji profesi jen jako koníčka, ale chce se s ní i živit. Hlavní podmínkou je dostat k sobě zákazníky. Neumím si k tomu představit lepší místa, než jsou módní akce. Na ty přece chodí vaši potenciální klienti.

 

Rada č. 1: osobní kontakt, ochota a úsměv ve tváři

Na jedné módní prodejní výstavě mě zaujal kabát nebo šaty, už nevím a není to tak podstatné jako to, co mě od nákupu odradilo. Byla to dáma schovaná za monitorem počítače. Pokud z ní občas bylo něco vidět, tak otrávený výraz. Nešlo jen o momentální situaci, nejmenovaná návrhářka tak strávila na akci celý den. V jeho závěru hlasitě projevovala nespokojenost u organizátorů a stěžovala si, že její stánek téměř nikdo nenavštívil. No, byla jediná, kdo se tomu divil. 

 


Rada č. 2: profesionalita

Opět příklad ze života a jiná módní akce. Nepříjemná arogantní rodinka a výběr botiček pro tříletého juniora. Ten ještě nedokázal vyhodnotit, že není na dětském hřišti a mezi krabicemi si hrál na schovávanou za účasti pyšného otce. I tak majitelka značky dokázala udržet nervy na uzdě, zachovala profesionalitu, srovnala krabice zpět do komínků, a světe (ne)div se, prodala jim troje botky.   

 


Rada č. 3: dodržení termínů (= spolehlivost)

Věřte, prosím, i tohle je zážitek na vlastní kůži z loňských trhů, kde si moje těhotná kamarádka vybrala podprsenku na kojení. Potřebovala jen zkrátit ramínka. No, já zkrátím historku a jen dodám, že chlapečkovi je už přes půl roku a podprsenka stále nedorazila. Z toho plyne poučení, slibujte jen to, co dokážete splnit. Vrátí se vám to i se zákazníky.

 


Rada č. 4: výzdoba „stánku“

Tady příklad ze života není nutný, protože každému je jasné, že i obal prodává. A tím je pro vás prostor, ve kterém prezentujete svoji tvorbu. Proč máte přicházet o zákazníky jen proto, že jste nepřemýšleli nad instalací produktů a výzdobou stánku. Vše, co se odlišuje, poutá pozornost! Tím vás nenabádám, abyste se pouštěli za hranice vkusu. Ale k tomu nemůže ve vašem případě dojít, jste přece umělci…

 

 


Rada na závěr: přitažlivá komunikace na sociálních sítích a aktuální webové stránky

K tomu netřeba dodávat víc…

 

 

Tags

Most read

DESATERO toho, co jste vždy chtěli vědět o účasti na marketu, ale báli jste se zeptat

1/25/23, 5:39 PM | Lenka

Máte vyrobenou první kolekci a chcete jí předvést světu na některém z našich MINT marketů, ale nevíte, jak na to? Tady je pár rad a tipů. Už se těšíme na vaše přihlášky.

Read more

2016: ROK MINTU

12/22/16, 12:06 PM | MINT

Příběh MINTu se začal rodit letos v létě. Aby naše akce byly mezi konkurencí rozpoznatelné, zvolili jsme sjednocující název i vizuál. Přes jednotný koncept ale marketům v různých městech ponecháváme jejich osobitost (prostě, Praha není Brno a Plzeň nejsou Vary).

Read more

More from this author

Nespolíhej na Ježíška!

12/4/17, 10:12 PM | MINT

Spoléhat na Ježíška můžou jen ti malí. My ostatní musíme přípravám nejkrásnějších svátků věnovat čas, nápady a peníze. A aby to všechno opravdu klaplo, chce to předem nějakou inspiraci. Nejdůležitější je, vybrat si ten správný nákupní prostor. S tím by měl být spojený i požadavek nenechat se stresovat protivnými prodavačkami, davy dalších nakupujících, nedostatkem invence a příšernou hudbou. Podmínky jsou dané, teď jen zbývá je správně vyhodnotit.  Pokud začneme ideální adresou, vyjde nám Kampus Hybernská. Proč právě tady? A kdy že? Od pátku 8. do neděle 10. prosince.

Read more

Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni: každodenní i sváteční porcelánové radosti

11/21/17, 10:31 PM | MINT

Plout proti proudu není snadné, ale když už se do toho někdo pustí, může to přinést radost i těm ostatním. Karlovarská výtvarnice Jitka Tomanová to potvrzuje každým kouskem svého designového porcelánu

Read more

Jak oživit outfit? Nápaditými a barevnými šperky Acid Design

11/6/17, 11:22 PM | MINT

Do tvorby šperkařky Ilony Fiuráškové se promítá její původní profese sklářky společně se zážitky a inspiracemi, s nimiž se setkává na svých cestách. Její aktuální kolekce doprovází výraznější barevnost, již nabízí material Perspex, z něhož ve spojení s chirurgickou ocelí navrhuje originální šperky.

Read more

3 + 1 otázky pro Banána anebo co nevíte o MINT: POP UP HALL 13

10/24/17, 12:37 PM | MINT

Před měsícem jsme otevřeli první alternativní obchodní dům v České republice. Co nás k tomu vedlo a jaká byla motivace pustit se do projektu, který u nás nemá obdoby? Dozvíte se z rozhovoru s jedním ze zakladatelů MINT marketů Zbyňkem "Banánem" Hanko, který je zároveň také spolumajitelem značky Lovemusic, jež má až do konce roku showroom v MINT: POP UP HALL 13

Read more

UDRŽITELNÁ MÓDA V PRAXI

10/8/17, 9:03 PM | MINT

Mluví se o ní víc a víc. Z úst hrstky zasvěcených si našla cestu do komerčních časopisů, televize i do našich šatníků. Řeč je o udržitelné módě. Trendu dnešní doby, který se pomalu ale jistě stává normou. Protože prostě nemáme na výběr.

Read more

Čarbičková bijoux tvoří ozdoby nejen pro romantické indiánky

10/2/17, 1:34 PM | MINT

Značka Čarbičková bijoux patří návrhářce originálních šperků a doplňků, Anně Čurlejové Polákové. Extravagantní originály ruční výroby ozdobí romantičky i dobrodružky. Čelenky z peří nebo umělých květů hýří barvami i nápady.

 

Read more

Laboka ve vás probudí kreativitu

9/5/17, 9:37 AM | MINT

Ze šperků a náhrdelníků této české značky si vyberou milovníci dřeva, skla, kovů a momentálně i minerálů.

Read more

Prázdniny budou končit a ještě jste nebyli v Plzni ani Českých Budějovicích?

8/15/17, 3:00 PM | MINT

Otázka nepatří domorodcům, to jen pro pořádek. 

 

Read more

Ženská a elegantní móda Design by Lucie

7/20/17, 9:00 AM | MINT

MINIROZHOVOR s návrhářkou Lucií Markovou, autorkou značky Design By Lucie

 

Read more

Alternativní obchoďák - chystáme něco, co tu ještě nebylo

7/10/17, 5:53 PM | MINT

Nejoblíbenější část roku, prázdniny, které v kalendáři odstartovaly celou řadu akcí, jsou pro nás MINT(ˇ)áky naopak časem, kdy na chvíli zavíráme brány haly č.13 v Pražské tržnici a pouštíme se do vymýšlení nových projektů. Pořád nás baví objevovat nové tvůrce a značky. Pokračovat v tom budeme dál. 

Read more

MUST HAVE pro skvěle strávené léto

6/19/17, 3:41 PM | MINT

Poslední šanci, jak doplnit do prázdninových zavazadel to, co vám chybí, aby léto bylo tím nej….,  máte teď v pátek a sobotu 23. a 24.června na MINT: Prague Fashion Marketu na Karláku. Nezáleží na tom, jestli budete mířit z jednoho festivalu na druhý, prožijete léto na vodě nebo jste se právě zamilovali a nehodláte se hnout od své nové lásky nikam, vždycky budete mít to své must have.

Read more

Mýdlové orgie, šperky z betonu a hnízda pro miminka aneb poslední MINT: Weekend Market klepe na dveře

6/12/17, 10:33 PM | MINT

Je nám jasné, že už dávno všichni znáte halu č. 13 v Pražské tržnici v Holešovicích, která se již několik měsíců každou sobotu proměňuje v obchodní centrum plné autorské tvorby českých designerů, návrhářů a šperkařů. Poslední šanci uspokojit touhu po něčem originálním ještě před prázdninami máte tuto sobotu, potom zase až na podzim.

Read more

TRIANGL - MINT: Weekend Market, Vnitroblock, Továrna. Tři značky, které jsou spojeny s revitalizací zchátralých a nevyužitých objektů v Holešovicích. 

5/15/17, 3:55 PM | MINT

Na úspěšný předvánoční Triangl navazuje v sobotu 27. května jeho jarní pokračování. Možná jste první Triangl prošvihli, ale důležité je, že koncept zůstává nadále stejný, mění se pouze náplň. V překladu to znamená, že MINT: Weekend Market v Pražské tržnici, Vnitroblock i Továrna opět poskytnou prostor pro setkání příznivců módy, designu, kreativity i tance, aby jim představily známé i začínající tvůrce. 

Read more

MINT: Weekend Market zve k pravidelným návštěvám i v květnu a červnu

5/4/17, 11:07 PM | MINT

Nejen, že jsme o tom už mluvili, ale zpráva několikrát proběhla i tiskem. Halu č. 13 v Pražské tržnici mohou od loňského podzimu každou sobotu jako stálou adresu uvádět současní čeští tvůrci módy a designu. A nejen to. Pravidelně se k nim přidávají také umělci, jejichž ateliéry a dílny sídlí na Praze 7. Ti mohou v květnu využívat prostor, který jim v rámci nově vybudovaného Design Boxu může MINT: Weekend Market nabídnout, navíc s podporou městské části Prahy 7, tedy zdarma.

Read more