Jak na jednoduchou evidenci tržeb?

01.03.20 15:00 | Lenka

Taky už Vám jde z EET hlava kolem? Hledali jsme pro Vás co nejpřívětivější řešení, které by Vás při evidenci tržeb na MINT Marketu minimálně byrokraticky zatížilo, abyste se mohli především věnovat svým zákazníkům. A našli jsme! Po prozkoumání několika různých služeb můžeme všemi deseti doporučit aplikaci Malá pokladna!

Malá pokladna

Malá pokladna je jednoduchá evidence tržeb, kterou zprovozníte za pár minut na svém mobilu. Nepotřebujete k tomu žádný další přístroj, pouze telefon s připojením k internetu (případně můžete evidovat i pomocí SMS). Je to zkrátka evidence tržeb pro ty, kteří nepotřebují velkou pokladnu.

Kolik to stojí?

Provoz Malé pokladny Vás vyjde na 120Kč vč. DPH/měsíčně. Poplatek navíc platíte pouze za měsíce, kdy skutečně evidujete nějakou tržbu (skvělá zpráva pro sezónní prodejce). Dál už si budete pořizovat pouze Kasabločky, kde Vás jeden vyjde na 25Kč a vystačí na 150 účtenek.

Chcete si Malou pokladnu zaregistrovat? Použijte tento odkaz a dostanete první Kasabloček zdarma (nebo si můžete uložit slevový kód "MINT2020" na později).

 

Jaké jsou výhody Malé pokladny?

» Rychlost

Díky tomu, že Malá pokladna nemusí čekat na tiskárnu a odezvu ze systému MFČR, obsloužíte mnohem víc zákazníků. Můžete si vybrat, jestli budete evidovat celé částky nebo si namarkujete každou položku zvlášť.

» Nemusíte nic měnit

Malá pokladna je ideální pro ty, kteří do teď pokladnu nepotřebovali. Můžete i dál fungovat na papíře, na kalkulačce, nebo na Vašem starém systému a jen na závěr použít Malou pokladnu k evidenci tržby.

» Výdrž

Díky tomu, že Malá pokladna nemá tiskárnu, kterou byste museli napájet, a nemusí být neustále zapnutá, bude Vám fungovat celý den. Na její provoz nepotřebujete ani drahý paušál od operátora, a když nemáte připojení k internetu, odeviduje sama pomocí obyčejné SMS.

Co všechno Malá pokladna umí?

* zadání tržby a její odeslání do systému EET

* sčítání a násobení jednotlivých částek

* markování do různých daňových hladin DPH

* režim bez DPH pro neplátce

* výběr mezi hotovostní platbou a platbou kartou

* správcovské heslo

* přehled tržeb (i offline)

* možnost účtenku zobrazit a stornovat, a od poloviny dubna také poslat sobě nebo zákazníkovi e-mailem a SMSkou

* export pro účetnictví ve webovém rozhraní

Malá pokladna je navržená přesně podle Zákona o evidenci tržeb a tak nechybí ani evidence v zjednodušeném režimu a účtenka přesně odpovídající požadavkům MFČR. Navíc jsou zde automatické funkce, které zajišťují, že zaevidování tržby proběhne, i kdyby trakaře padaly.

Podívejte se, jak je jednoduché Malou pokladnu používat.

Kasabloček místo tiskárny

Zákon o evidenci tržeb neukládá povinnost účtenku tisknout a umožňuje ji vydat elektronicky. Aby to bylo pohodlné, vznikl kasabloček.

Malá pokladna vydává elektronické účtenky. Když si zákazník chce zkontrolovat, že jste opravdu evidovali tržbu, svou účtenku najde uloženou na webu. Vypisovat někomu odkaz na kus papíru (byť to ze zákona udělat můžete) ale nevypadá moc dobře a navíc - zdržovat provoz psaním odkazů na účtenky je vážně špatný nápad.

Kasabloček je levné a perfektní řešení, jak si ušetřit nepříjemnosti s vypisováním a zároveň ušetřit tisíce za paragonovou tiskárnu. Je to malý trhací bloček, který vystačí na 150 účtenek a stojí 25 Kč. Vždy, když namarkujete tržbu, vytrhnete z bločku jeden útržek s unikátním kódem a o víc se nestaráte. Zákazník na útržku najde všechny informace o tom, jak si účtenku zobrazit.

Jak kasobloček funguje v praxi se můžete podívat v tomto videu.

Chcete ještě něco navíc?

♥ Platíte, jen když evidujete

Když Malou pokladnu nepoužíváte, tak za ni neplatíte. Měsíční paušál se platí jen v těch měsících, kdy evidujete nějakou tržbu. Proto je ideální i pro sezónní prodej a občasné podnikání.

♥ Neomezený počet připojených zařízení

S Malou pokladnou neplatíte za jednotlivé instalace a pobočky. I kdyby Vám běžela na stovkách zařízení, platíte stále jen 120 Kč měsíčně včetně DPH.

♥ Podpora na telefonu i on-line

V ceně Malé pokladny je také neustálá podpora na e-mailu, telefonu i Facebooku. Aplikace Vás také bude upozorňovat na již neplatné certifikáty, které je třeba obnovit a bude obsahovat možnost předplatit si službu.

♥ Nevyplňujete hlášení pro Finanční úřad

S aplikací Malá pokladna nemusíte vyplňovat žádné hlášení Finančnímu úřadu, to se týká pouze zvláštního režimu. Aplikace eviduje vše okamžitě online :)

 

Pokud by Vás cokoliv dalšího k Malé pokladně zajímalo, obraťte se prosím na Lucii (podpora@trisbee.com, +420 774 140 044).

A pokud jste neodolali, můžete se rovnou zaregistrovat a dostanete první Kasabloček zdarma.

 

Řešíte i možnosti platby platební kartou?

Díky spolupráci s mobilní aplikací Trisbee Byznys Vám můžeme nabídnout také jednoduchou možnost bezhotovostních plateb, ke kterým terminál nepotřebujete a nejste zatížení zbytečným papírováním. Zákazníci Vám platí pomocí QR kódu, a pokud mají aplikaci také staženou, je to pro ně ještě o fous jednodušší. Oproti terminálu u sebe zákazník nemusí mít ani kartu ani peníze. Více se dozvíte v našem dřívějším článku.

Co je ještě potřeba k EET?

1. Autentizační údaje

Předtím, než začnete evidovat tržby elektronicky, musíte na finančním úřadě požádat o autentizační (neboli přihlašovací) údaje, které Vám poslouží k přihlášení do webové aplikace Elektronické evidence tržeb na stránkách Daňového portálu.

Požádat o tyto údaje můžete dvojím způsobem:

·       elektronicky na Daňovém portálu pomocí přihlašovacích údajů do datové schránky - v takovém případě mu budou autentizační údaje zaslány do této datové schránky

·       osobně na libovolném finančním úřadu, kde žadatel získá autentizační údaje okamžitě v zapečetěné obálce

2. Údaje o provozovnách

Po přihlášení do Daňového portálu vyplníte údaje o provozovnách, ve kterých vykonáváte činnost (je zde možnost i „mobilní stánek“). Každé provozovně bude automaticky systémem Finanční správy přiděleno identifikační číslo.

3. Certifikát pro evidenci tržeb

Abyste mohli elektronicky evidovat tržby, budete potřebovat certifikát pro evidenci tržeb z daňového portálu. Ten je potřeba nahrát do aplikace Malá pokladna.

Jak a kde si ho stáhnete, zjistíte z tohoto přehledného videonávodu.

A na závěr přidáváme tip, jak alespoň trochu ušetřit:

V prvním roce s EET si můžete snížit daň z příjmu až o 5 000 Kč. Záleží ale na tom, jak velký máte z podnikání zisk. Slevu využijete jen tehdy, pokud máte zisk z podnikání vyšší než 165 tis. Kč. Při nižším zisku celou daň vynuluje základní sleva na poplatníka a za EET nic zpátky nedostanete.

 

Snad jsme vám alespoň trochu usnadnili přechod na EET a těšíme se, že se s vámi potkáme na některém z dalších plánovaných MINT Marketů. ♥

Nejčtenější

DESATERO toho, co jste vždy chtěli vědět o účasti na marketu, ale báli jste se zeptat

01.10.23 0:00 | Lenka

Máte vyrobenou první kolekci a chcete jí předvést světu na některém z našich MINT marketů, ale nevíte, jak na to? Tady je pár rad a tipů. Už se těšíme na vaše přihlášky.

Číst dále

2016: ROK MINTU

22.12.16 12:06 | MINT

Příběh MINTu se začal rodit letos v létě. Aby naše akce byly mezi konkurencí rozpoznatelné, zvolili jsme sjednocující název i vizuál. Přes jednotný koncept ale marketům v různých městech ponecháváme jejich osobitost (prostě, Praha není Brno a Plzeň nejsou Vary).

Číst dále

Více od autora

DESATERO toho, co jste vždy chtěli vědět o účasti na marketu, ale báli jste se zeptat

01.10.23 0:00 | Lenka

Máte vyrobenou první kolekci a chcete jí předvést světu na některém z našich MINT marketů, ale nevíte, jak na to? Tady je pár rad a tipů. Už se těšíme na vaše přihlášky.

Číst dále

Etický kodex MINT Marketu

20.08.23 0:00 | Lenka

Tvůrci, designéři, návrháři a kreativci ovlivňují kvalitu života svých klientů a návštěvníků MINT Marketu a umožňují jim skrze své produkty vyjadřovat hodnoty, názory a postavení ve společnosti a ovlivňují jejich estetické vnímání.

Účelem etického kodexu MINT Marketu je zajistit prodejcům i zákazníkům vyrovnanou kvalitu produktů, které na akcích najdou. Cílem je nastavit pravidla, za kterých bude možné se stát účastníkem MINT Marketu a definovat základní hodnoty, se kterými by se měly ztotožňovat všechny tři strany, tedy jak organizátoři MINT Marketu, tak prodejci i zákazníci. Prodejci, zákazníci a MINT Market se k tomuto dokumentu a jeho hodnotám mohou dobrovolně hlásit.

Číst dále

Prázdninové MINT Markety

06.07.23 0:00 | Lenka

Léto je tu a s ním i MINT Markety v osmi městech po celé republice. Tak si udělejte výlet a odměňte se slušivými šaty, novou kabelkou nebo třeba náušnicemi. Výběr prodejců je na každém MINT Marketu jiný, ale pestrá nabídka zůstává. A vstup je jako vždy zdarma.

Číst dále

Stánkový prodej na MINT Marketu, aneb jaké oficiality vás čekají

16.06.23 0:00 | Lenka

Začali jste vyrábět produkty, se kterými se hlásíte na MINT Market, přečetli jste si Desatero  toho, co jste vždy chtěli vědět o účasti na marketu, ale báli jste se zeptat, ale stále tápete v tom, jaké oficiality musí váš stánek splňovat. Tak se na to pojďme podívat.

Číst dále

Jarní tažení

05.05.22 0:00 | Lenka

MINT Market letos zcela poprvé zanechá svou autorskou stopu v kolébce českého husitství, malebném Táboře plným fascinující historie a neméně poutavé současnosti.

Číst dále

Co nás čeká s MINTem v roce 2022?

22.01.22 18:45 | Lenka

Přes 30 akcí, 3 nová města a spuštění e-shopu!

Číst dále

Umožněte zákazníkům platit na MINT Marketu kartou. Stačí vám k tomu mobil.

07.05.21 0:00 | Lenka

Proměňte mobil v platební terminál pro přijímání karet s aplikací Global Payments.

Číst dále

Podpora českých designérů v době covidové

06.12.20 22:50 | Lenka

Jubilejní 30. MINT Market Praha už klepe na dveře a my už se nemůžeme dočkat, až Vám představíme prodejce, kteří už jsou natěšení na to, jak Vám své produkty, které celý podzim ladili, představí naživo. 

Číst dále

5 důvodů, proč o víkendu navštívit MINT Market Praha v Pražské tržnici

28.11.19 23:18 | Lenka

Vánoce, Vánoce přicháázejí… a vy už si určitě začínáte lámat hlavu s tím, čím potěšíte své nejbližší. Můžeme se zaručit, že nejkrásnější dárky jsou buď ty vlastnoručně vyrobené, nebo ty pečlivě vybrané a vyrobené s láskou českými designéry. A přesně takové najdete na víkendovém MINT Marketu, který se bude konat v sobotu a v neděli ve dvou halách Pražské tržnice.

Číst dále

Možnost bezhotovostních plateb na MINT Marketu s aplikací Trisbee Go

16.11.19 12:04 | Lenka

Stává se Vám, že u Vás chtějí prodejci platit platební kartou, ale Vy zatím nemáte elektronickou pokladnu? Díky spolupráci s mobilní aplikací Trisbee Go Vám můžeme nabídnout jednoduchou možnost bezhotovostních plateb, ke kterým terminál nepotřebujete a nejste zatížení zbytečným papírováním.

Číst dále

Dlouho očekávaný ostravský MINT Market!

30.10.19 12:23 | Lenka

26. října zavítal náš slavný MINT Market do ostravského Trojhalí Karolina, kde se těšil nevídanému zájmu.

Číst dále

MINT potřetí oživil hradeckou Náplavku

16.10.19 13:03 | Lenka

Báječnou neděli 13. října si užili návštěvníci náplavky na břehu Labe. Od dopoledne korzovaly stovky lidí podél stánků třetího hradeckého MINT marketu a ochutnávali dobroty na dalším ročníku oblíbeného Restaurant day.

Číst dále

Jaké značky by Vám rozhodně na MINT Marketu Praha neměly uniknout?

03.04.19 14:17 | Lenka

Už příští pátek a sobotu 12. a 13. dubna se můžete těšit na 24. pokračování MINT Marketu Praha, který se vrací na místo činu do Pražské tržnice v Holešovicích. V hale 17 a jejím blízkém okolí najdete více než 100 prodejců s módou, doplňky a delikatesami. Které stánky byste ale rozhodně neměli při návštěvě vynechat?

Číst dále

MINTí designéři na WAMPu v Budapešti

06.12.18 15:03 | Lenka

Máme rádi, když je pražský MINT market okořeněný produkty od designérů ze zahraničí. A stejně to mají i v Maďarsku. Přišla nám proto logická spolupráce se zdejším kreativním trhem WAMP. Díky tomu jsme mohli do Prahy přivézt už v minulosti několik zajímavých prodejců. A nyní, díky Visegrádskému grantu a WAMPu mělo rovnou osmnáct českých designérů možnost předvést svou tvorbu v Budapešti zdarma.

Číst dále

Kosmetika z ořechů i minerálů na MINTu

07.06.18 22:21 | Lenka

MINT market už dlouho není jen o kvalitní módě a originálních špercích. Pravidelně tu najdete i celou řadu prodejců z oblasti bytového designu, delikates nebo přírodní kosmetiky. A jinak tomu nebude ani tento pátek a sobotu, kdy se na MINT: Prague Fashion Marketu na Karlově náměstí představí celá řada značek prezentující přírodní kosmetické produkty.

Číst dále

Na MINTu se bude mlsat!

18.04.18 11:05 | Lenka

21. pokračování MINT: Prague Fashion Marketu se bude konat již tento víkend v OD Kotva v 5. a 6. patře. A kromě 120 tvůrců s módou, šperky a designem se vám představí i několik skvělých projektů z gastronomického nebe! Pozor, po přečtení článku se vám začnou sbíhat sliny ;)

Číst dále

Pět nováčků na MINTu

02.04.18 21:29 | Lenka

21. a 22. dubna přivítáme jaro poprvé v prostorách OD Kotva s nádherným výhledem z pátého a šestého patra. Spolu s vašimi oblíbenými designéry přivítáme i tentokrát na MINT: Prague Fashion Marketu několik nováčků. Vybrali jsme pro vás pět značek, které byste rozhodně měli poznat.

Číst dále

Objevujte s MINTem nové lokace i v roce 2018

18.02.18 18:01 | Lenka

Nový rok je tu a s ním i velké plány! Letos jsme pro vás přichystali opět několik novinek. Vypátrali jsme pro MINT dosud nedoceněné pražské lokace a spolu s vámi objevíme nové město v Čechách. Tak se na to pojďme podívat pěkně postupně. Na konci článku pak najdete přehledný harmonogram všech plánovaných akcí na rok 2018, aby vám nic neuteklo.

Číst dále

Udělejte mu radost.

09.02.18 12:35 | Lenka

Kvapem se blíží u některých oblíbený, u jiných zavrhovaný Svatý Valentýn. Ať tenhle svátek uznáváte nebo ne, přichystala jsem pro vás pár tipů na pozornosti, kterými můžete svým nejbližším říci, že vám na nich záleží a máte je rádi. První dávka je plná tipů na dárky pro mužské pokolení.

Číst dále

MINT objevuje 5 nových značek v Brně

07.06.17 19:24 | Lenka

Letní MINT: Brno Fashion Market bude pecka! Nejenže budete moct poprvé nakouknout do krásných nových prostor Tržnice Brno přímo v centru města na Zelném trhu, ale představí se tu celá plejáda krásných značek. Každý máme své oblíbené autory a tvůrce, ke kterým se rádi vracíme. Co mě ale vždycky potěší nejvíc je, když se na MINTu objeví úplní nováčci, kteří mají tak krásné produkty, že prostě neodoláte a už se vám houpe nový řetízek na krku.

Číst dále

MINT objevuje DUP39

13.04.17 11:14 | Lenka

Těším se na víkend 29. a 30. dubna! Od listopadového MINT: Prague Fashion Marketu to uteklo jako voda a další MINT už je za dveřmi.  Objevili jsme úžasné podzemní prostory DUP39 u Národní třídy a řekli jsme si, že si je nemůžeme nechat pro sebe a chceme je ukázat i vám. Samozřejmě v záplavě autorské tvorby designérů, návrhářů a umělců z Čech i zahraničí. Jak jinak.

Číst dále

MINT objevuje jiné země

11.03.17 8:05 | Lenka

Před rokem touhle dobou mi končila stáž v Českém centru v Budapešti. Předtím jsem si odstudovala kurátorská studia se zaměřením na design, začala psát blog Pišingr, pomáhala s organizací Národní ceny za studentský design nebo s výstavou Mladí a úspěšní, která mapovala historii českého designu a cestovala po několika zemích Evropy. Díky tomu jsem si uvědomila, že český design je ve světě uznávaný za svou originalitu a opravdu pečlivé zpracování. Zároveň jsem si všimla, že pro českého výrobce je opravdu těžké prorazit i v zahraničí a jakoukoliv pomoc designéři oceňují.

Číst dále

10 + 1 nejlepší dárek z předvánočního MINTu 17. a 18. 12.

12.12.16 17:21 | Lenka

Proč přijít na poslední MINT: Weekend Market 17. a 18. 12. do Pražské tržnice? Protože tam nakoupíte ty nejlepší dárky, které byste chtěli, aby ostatní dali vám. A protože na nás něco leze (je to pravděpodobně vánoční nálada), připravili jsme pro vás výběr toho nejlepšího, co na posledním letošním MINTu najdete. Totiž, co bychom chtěli, abyste nám dali.

Číst dále

MINT: Proč máme nové jméno

04.09.16 13:53 | Lenka

Fashion markety děláme už deset let a pořád nás to stejně baví. Zákazníci si u nás našli své oblíbené značky, designéři na našich trzích dlouhodobě sledují poptávku, jsou v kontaktu se svými zákazníky a díky pravidelností eventů jsou  motivováni vymýšlet stále nové kolekce. ALE. Najednou nás napadlo, jestli vůbec víte, za čím vším stojíme.

Číst dále

MINT: Weekend Market - Holešovice dohání Letnou

03.09.16 13:21 | Lenka

Praha není jenom most a hrad, říkali už PSH. V posledních letech se zaplňuje farmářskými trhy zaměřenými na lokální potraviny. A my jsme se rozhodli jít ještě dál. MINT: Weekend Market bude prvním pravidelným lok&aacute

Číst dále