Bečva času 2022

Štěrkové jezero, Hustopeče nad Bečvou

Dva roky od stále nevyjasněné ekologické havárie na řece Bečvě chceme ekologickým festivalem Bečva času 2022, který se bude konat 9. - 11. září u Štěrkového jezera v Hustopečích, navazovat na první ročník Envirofestu Bečva 2021.

Rok 2022 nám už na svém začátku přinesl další celosvětové problémy nejen v oblasti pokračujících klimatických změn a poškozování životního prostředí, ale také blízký válečný konflikt na Ukrajině. Filozofie festivalu Bečva času 2022 je tedy zcela jasná - hledání možností, jak žít v harmonii se Zemí, ale i se sebou samými.

>> PŘIHLÁŠKY pro prodejce jsou otevřené. Smluvní podmínky vč. cen za pronájem najdete zde. <<

Plyne čas, plyne řeka, plynou naše životy. Inspirativní festival končícího léta na krásném místě.

Pojďte se setkat v krásném prostředí u štěrkového jezera v Hustopečích nad Bečvou, kam jsme festival přesunuli, kvůli většímu propojení s přírodou. Vystoupí Midi lidi, DVA, Koňe a Prase, Wolf Lost In The Poem, Lucie Redlová, Qašisti, Cesar Chunk, básnická čtení a další. Jóga, dýchání, meditačně-hypnotická seance s Jakubem Vosáhlem, jamování - nástroje sebou.

Hlavní témata diskusí a přednášek: Bečva dva roky poté, přehrada Skalička, voda v krajině, další témata: Valašsko z lufta, Ves Mír 432 Hz, konopí - rostlina budoucnosti

Workshopy: výroba barefoot, zábavně-vzdělávací workshopy pro děti.
Jurty, stánky ekologických a neziskových organizací, MINT Market v malém, oheň, tanec, zpěv, bubnování.

Stánky s nejchutnějším veganským a vegetariánským občerstvením, dobré pivo, víno, kvalitní lihoviny, poctivá káva, čajovna, nealko nápoje.

Festivalem nás provedou Ondřej "Fetos" Hrbáč a Jakub "Vespe" Vosáhlo.

Pro obyvatele Hustopečí a Milotic vstup zdarma!
Vstupné v předprodeji na dva dny 490 Kč už jen do 14.8. Poté 590 Kč.
Děti do 15 let a senioři vstup zdarma.
Vstup na MINT je pro návštěvníky zdarma.

Novinky sledujte na oficiální Facebookové události, ať vám nic neuteče.

Festival proběhne ve spolupráci s městysem Hustopeče nad Bečvou a výletní restaurací Jachta.

Kde nás najdete

Štěrkové jezero, Hustopeče nad Bečvou

Kdy můžete přijít

PÁ 17.00 - 20.00

SO 10.00 - 20.00

NE 10.00 - 15.00

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Partneři