Envirofest 2023

Hrad a zámek Dolní Kounice

Inspirativní festival končícího léta na krásném místě poblíž řeky Jihlavy. Envirofest 2023 opět o víkendu 8. - 10. září propojí hudbu a umění s environmentálními tématy. Cílem akce, která se nově bude konat na hradu Dolní Kounice je nabídnout návštěvníkům atraktivní a kvalitní hudební program a současně je vzdělávat v environmentálních tématech formou přednášek, diskuzních panelů a workshopů. Hlavními tématy jsou voda, nakládání s odpady, udržitelnost, recyklace, obnovitelné zdroje a klimatická změna.

Součástí festivalu bude i letos MINT Market, který představí na jednom místě produkty českých tvůrců.

Počátky našich aktivit jsou v roce 2020, kdy došlo k otravě řeky Bečvy, viník stále není odhalen.  Zorganizovali jsme aukci Uměním za obnovu Bečvy, do které se zapojilo 120 umělců a vybralo se celkem skoro 250 tisíc  (z toho 197 tisíc přímo v aukci) na obnovu řeky. Následoval festival Envirovest Bečva 2021 ve Valašském Meziříčí, na kterém vystoupil např. Tomáš Klus a Tomáš Kočko. Od loňského roku se soustředíme na osvětu a vzdělávání v oblastech ekologie, životního prostředí, udržitelnosti, apod. V roce 2022 se festival věnoval i problémům spojeným s válkou na Ukrajině. 

Vstupenky na Envirofest 2023 si můžete koupit zde.

Kde nás najdete

Hrad a zámek Dolní Kounice

Kdy můžete přijít

PÁ 15.00 - 20.00

SO 10.00 - 20.00

NE 10.00 - 15.00

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Partneři