MINT Market Brno no. 71

Vila Stiassni, Hroznová 14

V neděli 9. června se uskuteční speciální edice MINT Marketu Brno, která se bude konat v zahradě Vily Stiassni v rámci akce Otevřené zahrady. Těšit se budete moci na pečlivý výběr toho nejlepšího z MINT Marketu.

 Na MINT Marketu se představí na padesát značek s autorskou módou, šperky, kosmetikou, kabelkami a designem. Ve vile sídlí také stylová kavárna Café Ernst, která je poctou architektu Ernstu Wiesnerovi a připomínkou legendární provorepublikové kavárny Esplanade, takže o občerstvení nebude nouze. V kavárně si během MINT Marketu budete moci zapůčit i deku s piknikovým košem a udělat si příjemné odpoledně přímo v rozhlehlé zahradě.

Vilu si nechal podle návrhu architekta Ernsta Wiesnera postavit brněnský továrník Alfred Stiassni, který zde se svou rodinou žil pouze devět let. Poté musela rodina uprchnout před nastupujícím nacismem. Po válce vila začala sloužit jako luxusní hotel pro významné státní návštěvy, kde byl ubytovaný mj. i Edvard Beneš nebo Fidel Castro. Od roku 2014 je vila spolu s tříhektarovou zahradou zpřístupněna veřejnosti. Součástí dne Otevřených zahrad budou i komentované prohlídky se zahraníkem, který má celý areál včetně tenisového hřiště a bazénu na starosti.

Vstup do zahrad i na MINT Market bude v tento den zdarma a čtyřnozí miláčci jsou vítáni. Tak se stavte, vždyť na MINTu je krásně!

Sledujte oficiální událost, ať vám nic neunikne. 

Kde nás najdete

Vila Stiassni, Hroznová 14

Kdy můžete přijít

NE 10.00 - 17.00

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Katka Pletichová

fotografka
+420 723 151 417

Katka ráda zastavuje čas, zalidňuje opuštěné prostory, hledá autentické prožitky a duši okamžiků. Miluje ty uvolněné chvíle, které tepou životem a lidé jsou si tak blízko, že jim stačí jen tak být. Proto pořádá trhy s atmosférou, ve které se takové momenty daří vykouzlit.

Adéla Štěpánková

ministryně PRopagandy
+420 739 218 359

Adéla hlavně komunikuje, postuje, kliká, tvoří a na všechno si dělá tabulky, což je asi tak jediná známka toho, že má původně vystudovanou ekonomku. U nás má na starosti Facebook a kontakt s médii i partnery.

Klára Vernarcová

Instamanagerka a fotografka
+420 605 865 386

Klárka je na Instagramu jako ryba ve vodě. Krauluje v něm totiž už od jeho založení a ještě si k tomu vystudovala marketing. Do toho foťákem nejradši chytá momentky, emoce a hlavně úsměvy. A těch je na MINTu nepočítaně :)

Partneři