MINT Market Benešov no. 4

Muzeum umění a designu Benešov, Malé náměstí

V neděli 27. listopadu se do Benešova po roční odmlce vrátí MINT Market - trh nezávislé módy, šperků a designu, na kterém svá díla představí kreativní tvůrci z celé republiky. Trh se bude konat v budově Muzea umění a designu a před ním na Malém náměstí a všichni jste srdečně zváni!

Vstup na MINT Market je jako vždy zdarma. 

Těšit se můžete na originální produkty módních návrhářů a designérů, kvalitní kosmetiku, hračky, svíčky, originální šperky a papírenské zboží.

Během MINT Marketu bude zdarma přístupná výstava Archeologie designu v budově Muzea umění a designu a ve 12. 00 proběhne zdarma i komentovaná prohlídka. Výstava čerpá ze sbírek MUD* a inovativním způsobem přehodnocuje zavedené způsoby interpretace předmětů denní potřeby. Mezi exponáty se nalézají drobné spotřebiče, např. vysavač ETA Jupiter Stanislava Lachmana či fén na vlasy AEG od Petera Behrense, předměty denní potřeby, jako plastové ošatky z Plastimatu Liberec Jiřího Hofmana nebo porcelánový šálek NOVITO Jiřího Pelcla, a nebo umělecké artefakty designérů Jakuba Berdycha Karpelise a Gabriela Vacha ml.

Po nákupech si můžete užít posezení v Čítárně muzea u výborné kávy a čaje.

Sledujte oficiální událost, ať vám nic neunikne.

Kde nás najdete

Muzeum umění a designu Benešov, Malé náměstí

Kdy můžete přijít

NE 9.30 - 16.30

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Adéla Štěpánková

ministryně PRopagandy
+420 739 218 359

Adéla hlavně komunikuje, postuje, kliká, tvoří a na všechno si dělá tabulky, což je asi tak jediná známka toho, že má původně vystudovanou ekonomku. U nás má na starosti Facebook a kontakt s médii i partnery.

Klára Vernarcová

Instamanagerka a fotografka
+420 605 865 386

Klárka je na Instagramu jako ryba ve vodě. Krauluje v něm totiž už od jeho založení a ještě si k tomu vystudovala marketing. Do toho foťákem nejradši chytá momentky, emoce a hlavně úsměvy. A těch je na MINTu nepočítaně :)

Partneři