Zažít Americkou Jinak 2020 ZRUŠENO

Americká, Praha 2

POZOR!

Po dlouhých diskuzích a konzultacích nejen s Krajskou hygienickou stanicí jsme se bohužel museli rozhodnout tento rok zrušit náš pouliční festival.

Jediným pokynem od hygienické stanice je, že venkovní akce mohou mít maximálně 1000 návštěvníků. Jak ale všichni víte, naše akce přitahuje mnohem více lidí. A jediným způsobem, jak splnit tento požadavek by bylo rozdělit Americkou na oplocené sektory hlídané ochrankou, což podle nás není v souladu s povahou pouličního festivalu Zažít Americkou jinak.

Vzhledem ke zhoršující se situaci kolem COVID-19 a s přihlédnutím k postojům našich sousedů a celého okolí, pro které a s kterými tuto akci pořádáme, nechceme riskovat bezpečnost místních obyvatel ani lokálních podniků. I když jsme už vložili hodně energie do uspořádání akce, věříme, že příští rok společně uděláme Americkou opět jinou!

---

Letos slavíme! Akci Zažít Americkou jinak je totiž už 10 let!

Těšit se můžete na hudební a taneční vystoupení a umělecké performance! Součástí bude opět oblíbená mexická slavnost La Calle Mexicana.

Přijďte 12. září do Americké ulice a užijte si den plný koncertů, divadla, workshopů, tance, výborného jídla a osvěžujících koktejlů, které zaplní celou Americkou ulici. Těšíme se na to, jak společně s vámi opět zažijeme Americkou jinak! ♥

Přichystané budou workshopy, divadelní představení i čtyři hudební pódia s pestrým programem.

V celé ulici najdete i několik stánků neziskových organizací, které můžete podpořit. Bude zde i celá řada stánků se skvělými drinky a delikatesami z místních barů a restaurací.

 

Kompletní program sledujte na stránkách Zažít město jinak.

Sousedská slavnost Zažít Americkou jinak se koná pod záštitou starostky MČ Praha 2 Mgr. Jany Černochové a díky podpoře MČ Praha 2 a Auto*Matu. Děkujeme!

Kdy můžete přijít

SO 11.00 - 21.30

jak se k nám dostanete

Pěšky

Ulice Americká navazuje přímo na Náměstí Míru. Nemáte tak kde zabloudit. A navíc určitě uslyšíte hudbu, která Vás správně navede.

Městskou hromadnou dopravou

Všechny cesty v Praze vedou na Náměstí Míru :) Stačí tedy dorazit do Vinohrad na tuto zastávku a odtud už stačí jít za hudbou.

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Partneři