MINT: Prague Fashion Market 20

Hybernská 4, Praha

MINT: Prague Fashion Market se bude nyní konat už po dvacáté a to si zaslouží nějaké obzvlášť vypečené místo. Rádi objevujeme nová místa a ještě radši vám je ukazujeme. Nyní spolu s vámi 8. - 10. prosince oživíme Kampus v Hybernské ulici.

Kampus Hybernská naplníme krásnými produkty od lokálních designérů, příjemnou vánoční atmosférou, vůní svařáku a spoustou kreativních aktivit.

A na jaké značky se můžete těšit?

 

 

Sledujte oficiální událost, ať vám nic neunikne.

 

Chystáme celou řadu úžasných workshopů, které budou mít na MINTu svou premiéru:

PÁTEK

Workshop Vyrobte si svůj vánoční věnec s Plantáriem - K Vánocům neodmyslitelně patří sváteční věnec na stole. Přichystejte si i vy ten svůj včas na workshopu s Plantáriem.
Doba trvání: mechový věnec 30 minut, jehličnatý cca hodinu
Cena: věnec mechový (korpus budete mít nachystaný)/jehličnatý 450Kč; ozdoba malá 50Kč/velká 100Kč 
Registrace na workshopy probíhá tady.

 

Workshop s Krasopiskou - Popište si baňku nebo ozdoby ze dřevěných koleček na strom krasopísmem a horkým embossingem a vytvořte si tak jedinečnou ozdobu pro váš vánoční strom. A potom pod vedením Krasopisky napište přáníčko babičce nebo mamince. Protože z vlastnoručně vyrobených dárků je vždy největší radost.
Cena: přáníčko nebo vánoční ozdoba 250Kč (cca 30 min); vánoční set (přáníčko, baňka a kolečko) 450Kč (cca 45 min)

 

SOBOTA

Workshop s Krasopiskou - Překvapte své blízké krasopisně napsanými jmenovkami na dárcích pod stromečkem. A nebo rovnou napište novoroční přáníčko. S Krasopiskou vám to půjde krásně od ruky.

 

14h Autogramiáda Jana Budaře a jeho nové knihy Princ Mamánek  - Na MINTu si budete moci knihu koupit a rovnou nechat podepsat i s věnováním. 

 

 

14-17h Workshop s Já na tom dělám - Vytřídili jsme bannery, které se nám nashromáždili za dlouhá léta ve skladu. A protože je nám líto je vyhodit, darujeme je vám a vy si z nich budete moci vyrobit na workshopu Já na tom dělám krásnou, recyklovanou tašku!

 

NEDĚLE

13-16h Workshop s Já na tom dělám - Bannerů máme celou kopu a tak si budete moci tašku vyrobit i v neděli. Přijďte si zarelaxovat a odneste si domů tašku s příběhem MINT marketu.

 

Workshop s Taškařicí - Skoro každá malá holka má slabost pro parádu. My jsme se zaměřily na prstýnky a právě ty si u nás můžete sami vyrobit nebo navrhnout. Vybírat se bude z hromady barev, tvarů, lesků, třpytů a nebudou chybět ani oblíbené kamínky a korálky.

 

PO CELOU DOBU

Workshop Přírodní mýdlo - Inspirací pro Anastasii Serdyuk ze Sibiře, kde vyrostla, byla příroda, její vůně, struktury, barvy, neopakovatelné vizuální momenty a harmonie, které vychází z lesa. Zhmotnit tyto pocity se jí podařilo v přírodních mýdlech, kde zanechala krásu, vůni a přírodniny, které udělají dny příjemnější a domovy estetičtější.
Na MINTu se Anastasia Serdyuk podělí i o tajemství své výroby na workshopu Přírodní mýdlo, kde si můžete kousek této krásy vyrobit i vy.


Doba trvání: 1 hodina na výrobu
Cena: 300Kč (V ceně: materiál na výrobu jednoho mýdla – hmota, kořeni, vůně, bylinky; na zapůjčení: vánoční mýdlové formy)
Kapacita jednoho workshopu: 6 lidí
Pokud máte zájem se workshopu účastnit, prosím, zeregistrujte se.

 

Workshop Ušij si sešit ze sběrových materiálů - Na workshopu bude možno ušít si jednoduchý sešitek z našich či vašich sbírek starého papíru: letáků, map, pohlednic, plakátů, ale i školních sešitů atd. Poskytneme vám materiál i nářadí (papír, pravítka, řezáky, jehly, nitě) a samozřejmě dobré rady, pokyny a pomoc v případě nouze. Desky mohou být tvrdé i měkké, stránky čisté i čtverečkované - co vysbíráte, to si ušijete a odnesete domů.
Trvání: 1 hodina
Cena: 200 Kč
Kapacita: 6 lidí
Pokud máte zájem se workshopu účastnit, prosím, zaregistrujte se.


Workshop Slep si dopisní obálku ze sběrových materiálů - Workshop zaměřený na výrobu obálek na dopisy různých formátů z bohatých sbírek starých tiskovin (kalendářů atd.). Ruští realisté, plachetnice i západ slunce. O materiál, nástroje i tajemství výroby se s vámi podělíme.
Trvání: 1 hodina
Cena: 150 Kč
Kapacita: 6 lidí
Pokud máte zájem se workshopu účastnit, prosím, zaregistrujte se.


Workshop Vyrob si peněženku z TetraPaku - Máte oblíbenou krabici od džusu nebo mléka? Vyrobte si z ní peněženku! Za dobu, kdy je používáme, jsme vyvinuli několik různých designů lišících se počtem přihrádek, typem zavírání, mírou oblepení a podobně. Můžete dorazit s krabicí i bez ní, rádi poskytneme nějakou z našich sbírek včetně cizokrajných a veganských.
Veškerý materiál (instalatérská páska, sešívačka atd.) je v ceně.
Trvání: 1 hodina
Cena:  200 Kč
Kapacita: 6 lidí
Pokud máte zájem se workshopu účastnit, prosím, zaregistrujte se.

 

Workshop Obleč si svého panáčka nebo panenku - Na stánku značky Pikle si děti budou moci dle vlastní fantazie obléknout či jen vyzdobit figurky z bukového dřeva. K dispozici budou mít pestrobarevné látky, filce, střihy na panenky, jehly a nitě, washi pásky, bavlnky, samolepky, samolepící kamínky a spoustu dalšího materiálu.
Cena: 50Kč

Workshop Ozdobte si svůj fotorámeček - Znáte poznávací sadu Malý hvězdář? Při její výrobě vzniká jediný „odpad“ – hvězdičky ze souhvězdí a kolečka z krabičky. Pojďme společně tento „odpad“ krásně zužitkovat. Máte možnost si vyrobit rámeček na obrázek či fotku z tvrdého kartonu. Posypte je hvězdami ze souhvězdí a kuličky proměňte ve vánoční ozdoby. Fantazii se meze nekladou!
Cena: 25 Kč

 

Tradice je tradice a tak se Alter-Native tradičně ujímá vyrábění pro děti. Kromě přáníček si můžou děti (i hravi dospělí) vyrobit efektní korálkovou hvězdičku na stromeček nebo jako drobný dárek třeba pro babičku.

Cena: 40 Kč

 

 

Vstup na MINT je zdarma a čtyřnozí miláčci jsou jako vždy vítáni.

Chcete s námi spolupracovat a podílet se na doprovodném programu? Napište nám na e-mail lenka@mintmarket.cz.

MINT je parta lidí, kteří pro vás dělají eventy již deset let. Stojíme za akcemi jako Factory Fashion Market nebo Prague Fashion Market, ale pomáháme organizovat také Zažít město jinak či Rock for Churchill. Nyní pod názvem MINT najdete záruku příjemné atmosféry, kterou jsou naše akce pověstné.

Fotografie a informace o minulých trzích najdete na našem Facebook profilu.

Kdy můžete přijít

PÁ 8.12. 12.00 - 19.00

SO 9.12. 10.00 - 19.00

NE 10.12. 10.00 - 17.00

jak se k nám dostanete

Pěšky

Než abychom to tu zdlouhavě popisovali, tady máte mapku, jak se na MINT dostat po svých z Náměstí republiky. Jsou to přesně dvě minutky.

Městskou hromadnou dopravou

Přijeďte na MINT městskou hromadnou dopravou. Stačí dojet na stanici Náměstí republiky (výstup směrem k Paladiu) žluté linky B, a pak už jste za dvě minuty u nás. Na stanici tramvaje se stejným názvem se střídají tramvaje s čísly 6, 8, 15, 26 a občas sem zabloudí i autobus 207.

Autem

Auto nechte doma. A pokud se bez auta neobejdete, mrkněte třeba na parkování v Palladiu.

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Partneři