MINT Market Benešov no. 3

Muzeum umění a designu Benešov, Malé náměstí

V sobotu 13. listopadu se do Benešova po roční odmlce vrátí MINT market - trh nezávislé módy, šperků a designu, na kterém svá díla představí kreativní tvůrci z celé republiky. Trh se bude konat v budově Muzea umění a designu a před ním na Malém náměstí a všichni jste srdečně zváni!

Vstup na MINT Market je jako vždy zdarma

Těšit se můžete na originální produkty módních návrhářů a designérů, kvalitní kosmetiku, hračky, svíčky, originální šperky a papírenské zboží.

Svým nákupem budete moci podpořit neziskové organizace jako je nízkoprahová dílna Metráž pro ženy, které se ocitly v tísnivé sociální situaci nebo projekt Jedna Bedna neziskovky BONA, která pomáhá lidem s duševním onemocněním.

U Seladona na cestě budete moci otestovat bavorský hotdog nebo si pochutnat na slaných a sladkých palačinkách. Posezení bude i v Čítárně muzea, kde si budete moci oddechnout u výborné kávy a čaje.

Muzeum umění a designu během MINT Marketu zpřístupní výstavu Homo tempus / Barbar za zvýhodněnou cenu. Výstava představí průřez tvorby Barbory Kysilkové (*1983), české malířky působící v norském Oslo. Při hledání nejvhodnější malířské techniky k vyjádření toho, co chtěla sdělit, se umělkyně začala s hlubokým přesvědčením zaměřovat na figurální olejomalbu. Inspiraci hledá v realitě, které se nechce vzdalovat. Svou prací umožňuje divákům setkání s uměním v jeho hlavních cílech: Dotýká se jich jak vizuálně, intelektuálně, tak i sentimentálně. Atmosféry jejích obrazů odhalují tváří v tvář část jich samých, a tedy zvyšují i jejich povědomí.

Výstavu si budete moci prohlédnout i v rámci komentovaných prohlídek, které budou probíhat od 11.00 a od 15.00.

Sledujte oficiální událost, ať vám nic neunikne.

Vážení návštěvníci, v reakci na vaše množící se dotazy upřesňujeme informace ohledně očkování a testů. Vycházíme z vládních nařízení, podle kterých na trzích NEJSOU POTŘEBA. Určitě si však s sebou vemte respirátor a dodržujte prosím platná hygienická opatření - rozestupy, dezinfekce a tak dál. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!

Kde nás najdete

Muzeum umění a designu Benešov, Malé náměstí

Kdy můžete přijít

SO 10.00 - 17.00

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Adéla Štěpánková

ministryně PRopagandy
+420 739 218 359

Adéla hlavně komunikuje, postuje, kliká, tvoří a na všechno si dělá tabulky, což je asi tak jediná známka toho, že má původně vystudovanou ekonomku. U nás má na starosti Facebook a kontakt s médii i partnery.

Partneři