MINT Market Praha no. 36

Hala 13, Pražská tržnice

V pátek a v sobotu 25. a 26. listopadu se MINT vrátí do haly 13 v Pražské tržnici! Těšit se můžete na pestrou nabídku více než devadesáti tvůrců a designérů z celé České republiky, Slovenska i Ukrajiny. MINT Market je trh se svěží módou, šperky, designem a delikatesami, tak se stavte ochutnat :)

Na MINT Marketu se můžete těšit na pestrou nabídku s láskou šitých kabelek, ručně vyráběných šperků, bio kosmetiku, svíčky, originální papírenské zboží, macramé, porcelán, hračky pro děti a mnoho dalšího. V hale 13, pěkně v suchu a pod střechou, tak budete moci podpořit malé české značky a kreativce.

Máme nemilou zprávu - tým, který měl zajišťovat dětský koutek, skolila nemoc, proto bohužel tentokrát na MINTu nebude. Děkujeme za pochopení.

U stánku značky Art&Deco by TSD se ale budete moci zúčastnit workshopu zdobení svíček voskovými pláty a voskovými fixy. Zkušená lektorka vám vše vysvětlí a ukáže, takže to zvládne opravdu každý již od útlého věku (cca od 3 let). Workshop je zpoplatněn cenou za materiál na svíčku a účastník si ji odnese domů jako milý dárek k Vánocům pro své blízké.

Spolek Já na tom dělám, z. s. si pro vás připravil oblíbené tvoření peněženek z dosloužilých audiokazet. Že jsou kazety hudbou zašlých věků? Já na tom dělám vás přesvědčí o opaku. Během této dílny zjistíte, jak si z nich vyrobit originální peněženku. Navíc si procvičíte jemnou motoriku, konkrétně práci s látkou, lepení tavnou pistolí atd. Ideální pro návštěvníky starší 10 let.

V pátek od 14.00 uspořádá ukrajinská maminka Valerie z projektu Mámy z Ukrajiny v rámci MINTu svou masterclass stylingu. Valerie pochází z Odessy. Zatímco doma na Ukrajině se živila se jako profesionální stylistka, lektorka tance a svatební koordinátorka a podílela se na pořádání různých charitativních akcí, v Čechách pracuje v továrně a stýská si po každodenní komunikaci s lidmi. Ke spolupráci si přizvala značku Namakko, jejíž oblečení využije k demonstraci toho, jakým způsobem lze oblečení kombinovat. Jako modelky se představí další maminky z projektu.

Vstup na MINT je jako vždy zdarma a čtyřnohé miláčky rádi přivítáme. Celý areál je bezbariérový. 

Sledujte oficiální událost, ať vám nic neunikne a pozvěte na ni své přátele.

MINT je parta lidí, kteří pro vás dělají eventy již dvanáct let. Organizujeme trhy napříč celou republikou, nyní už v osmnácti městech. Pod názvem MINT najdete především záruku příjemné atmosféry, kterou jsou naše akce pověstné.

Fotografie a informace o minulých trzích najdete na našem Facebook profilu.

A kde své oblíbené tvůrce najdete?

Kde nás najdete

Hala 13, Pražská tržnice

Kdy můžete přijít

PÁ 12.00 - 19.00

SO 9.00 - 17.00

jak se k nám dostanete

Pěšky

V centru Prahy je vše kousek. Pokud dojdete k branám Pražské tržnice u Vltavy, jděte v areálu hned doprava a na konci doleva a už vidíte velkou ceduli s číslem 13!

Přívozem

Přívoz HolKa vás z Karlína na druhou stranu břehu, přímo k branám Pražské tržnice, kde se bude konat MINT Market, převeze každých 30 minut. Stačit Vám bude Lítačka nebo obyčejný lístek na MHD. Můžete tak výlet na MINT spojit se skvělým zážitkem, který bude bavit nejen děti :)

Městskou hromadnou dopravou

Přiblížit se můžete metrem na zastávku Vltavská a pak už jen jednu zastávku náhradní autobusovou dopravou X25 a vystoupit, jakmile uslyšíte hlásit „Holešovická tržnice“. Pak už stečí dojít k hale s velkou cedulí s číslem 13!

Taxi

Pokud se rádi necháváte vozit, stačí při nástupu nahlásit halu 13 v Pražské (příp. Holešovické) tržnici a taxi driver by si s tím měl už poradit a dovézt vás až přímo před vchod.

Autem

Auto nechte raději doma. A pokud přeci jen chcete dorazit autem, můžete zaparkovat v areálu Pražské tržnice první hodinu zdarma, ale ta vám určitě na nákupy stačit nebude ☺ Každá další hodina je za 40 Kč.

Koho jste mohli vidět

25.11.22

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Adéla Štěpánková

ministryně PRopagandy
+420 739 218 359

Adéla hlavně komunikuje, postuje, kliká, tvoří a na všechno si dělá tabulky, což je asi tak jediná známka toho, že má původně vystudovanou ekonomku. U nás má na starosti Facebook a kontakt s médii i partnery.

Klára Vernarcová

Instamanagerka a fotografka
+420 605 865 386

Klárka je na Instagramu jako ryba ve vodě. Krauluje v něm totiž už od jeho založení a ještě si k tomu vystudovala marketing. Do toho foťákem nejradši chytá momentky, emoce a hlavně úsměvy. A těch je na MINTu nepočítaně :)

Partneři