MINT: Prague Fashion Market 22

Karlovo náměstí, Praha 2

MINT: Prague Fashion Market se po roce vrací na místo činu! 8. a 9. června se tak budete moci těšit na obrovskou nadílku krásných produktů od českých i zahraničních designérů v parku na Karlově náměstí. Součástí akce bude i hudební stage v rámci pouličního festivalu Praha žije hudbou.

Vstup na MINT je jako vždy zdarma a můžete sebou na piknik pod širým nebem s dávkou designu vzít dvounohé i čtyřnohé miláčky.

A na jaké značky se můžete těšit. Mrkněte na mapku!

DOPROVODNÝ PROGRAM

PÁTEK 8.6.

15.00 Divadlo Pruhované panenky - O Červené Karkulce: Poetická pohádka vsazená do prostředí staré půdy a vůně bylin. V interaktivní dílně se děti učí písničky, vytváří lesní sbor a putují na palouček, kde je čeká narozeninová oslava. Ve výtvarné dílně děti pěchují punčochy dutým vláknem a vytváří si své vlastní polštářky (voňavé Karkulky nebo vlky).

 

SOBOTA 9.6.

11.00 Workshop se značkou Anglické knížky a DoubleBubble (stánek č. 31): Na MINTu se tentokrát hravou formou představí říkanková knížka z dílny DoubleBubble, která představuje pečlivý a osvědčený výběr třinácti neotřelých anglických říkanek pro nejmenší.

14.00 Divadlo Toymachine - Pověsti české: Hravý loutkový příběh na motivy spisů Dalimila a A. Jiráska. Jaké to bylo žít v dobách Praotce Čecha? Byl Bivoj jak párátko? Libuše jen krásná ? Jak vysoko musel Šemík vyskočit přes Vyšehradské zdivo a umí koně chodit po dvou? Ano otázek je mnoho, avšak není proč si zoufat. Prastaré archivy vydají svá tajemství…

Workshop s Annabelle Minerals (stánek č. 64) - Po celou sobotu se budete moci nechat rozmazlovat ve stánku značky Annabelle Minerals. Za asistence vizážistky Makeuperka.Karin.K si vyzkoušíte doslova na vlastní kůži blahodárné účinky minerální makeupu. Workshopy jsou zdarma, akorát je potřeba se předem přihlásit na vybraný čas.

PO CELOU DOBU

Workshop s Loono (stánek č. 66): Tým mladých lékařů a studentů vám ukáže, jak je prevence důležitá a vyvrátí nejrůznější mýty o zdraví a lidském těle. V Loono nestraší statistikami, naopak zábavným a interaktivním způsobem ukazují, jak se o sebe, svoje prsa, varlata, mozek i srdce správně starat. V rámci workshopu #prsakoule vás naučí, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak rakovinu včas.

 

Workshop s Tamjdem (stánek č. 67) - Kromě bazaru s knihami si budete moci ve stánku neziskové organizace Tamjdem vyzkoušet výrobu placek a odznáčků s vybranými motivy.

Festival Praha žije hudbou: Po oba dva dny bude na pódiu v parku probíhat i pouliční hudební festival. Více o programu najdete na oficiálních webových stránkách akce.

A jeden takový tajný tip na závěr - na infostánku si můžete zapůjčit deku a udělat si tak příjemný piknik pod korunami stromů.

Kde nás najdete

Karlovo náměstí, Praha 2

Kdy můžete přijít

PÁ 11.00 - 19.00
SO 10.00 - 18.00

jak se k nám dostanete

Pěšky

Na "Karlák" je to odkudkoliv coby kamenem. Ideální je dopravit se MHD na zastávku Moráň a za pár kroků jste přímo v centru dění. Nebo vystupte na zastávce Karlovo náměstí a proběhněte podchodem na jižní část Karlova náměstí.

Městskou hromadnou dopravou

Jezdí sem toho opravdu požehnaně, například tramvaje č. 2, 3, 4, 6, 10, 14, 16, 18, 22, ...

Taxi

Taxikáři udejte jednoduché souřadnice - jižní část Karlova náměstí ;)

Autem

Pokud přijedete z dálky a potřebujete někam upíchnout auto, mrkněte na mapu placených stání na Praze 2. Nejbližší parkování najdete podél celého východního okraje Karlova náměstí, ale s největší pravděpodobní bude obsazené..

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Katka Pletichová

fotografka
+420 723 151 417

Katka ráda zastavuje čas, zalidňuje opuštěné prostory, hledá autentické prožitky a duši okamžiků. Miluje ty uvolněné chvíle, které tepou životem a lidé jsou si tak blízko, že jim stačí jen tak být. Proto pořádá trhy s atmosférou, ve které se takové momenty daří vykouzlit.

Partneři