MINT: Weekend Market BŘEZEN ⚬ DUBEN

Praha, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 306/13

Od 4. března bude opět každý víkend proměňovat MINT: Weekend Market halu 13 v Pražské tržnici v pestré rejdiště plné designu, módy, delikates, dobré kávy a hlavně skvělé atmosféry.

Ve fotoalbu na našich sociálních sítích se můžete mrknout na fotky z MINT: Weekend marketu, který se konal loni od října do prosince, nebo si přečíst článek u nás na blogu o tom, jaké to celé bylo a bude.

Pro aktuální informace sledujte oficiální březnovou a dubnovou Facebookovou událost.

 

 

Přichystali jsme si pro vás zajímavý doprovodný program pro každou sobotu. Budete si moct například ukuchtit vlastní bio kosmetiku, naučit se kreativně recyklovat, nebo se kochat krásnými obrazy. Tak mrkejte, ať víte, na co se máte těšit:

 

4.3. První březnovou sobotu zahájíme pohádkovou výstavu Ateliéru Chucky, představíme vám naši novou kavárnu s nadmíru pohodlnými křesílky. S prťouchlaty rozhodně nevynechejte dětský koutek, který si vzal do parády tým České hračky a hlavně na vás přímo uprostřed haly bude čekat velké bílé překvapení.

 

11. 3. V kóji č. 37 najdete Intellectus.cz a workshop, na kterém si budete moci ušít plátěné pytlíčky. Zároveň přímo pod MINTree najdete základnu spolku Já na tom dělám, se kterými si budete moci například vyrobit peněženku z kazety.

 

18.3. U MINTree svá kouzla s přírodními ingrediencemi předvedou holky z Kosmetiky hrou, které vám ukáží, jak si vyrobit vlastní tělový olej, který si budete moci odnést i domů. A v kóji č. 35 s vámi posádka z DrexDesign potiskne tašku nebo rovnou triko s vaším autorským motivem.

 

 

25.3. V kóji č. 34 bude spolu s Českou hračkou probíhat Igráčkova dílna, kdy si budete moct sami ozdobit postavičku legendárního Igráčka. Svoje místo si raději rezervujte předem na natalie.richterova@ceska-hracka.cz. Cena za workshop je 50Kč. A váš účes skvěle zastřihne naše dvorní Střihačka MO.

 

1.4. SRNA přiveze na MINT svůj pukací stroj. Přineste si sebou flašku od vína a odejděte domů s krásnou vázou!

 

8.4. S Já na tom dělám si budete opět moct vyrobit peněženku z kazety nebo bloček z disket. V kóji č. 35 si budete moct spolu s DrexDesign přenést svůj motiv přímo na triko, mikinu nebo tašku.

 

15.4. Upleťte si svojí pomlázku! Velikonoce se blíží a proto jsme pro vás přichystali speciální workshop, na kterém si pod odborným vedením budete moci uplést svoji pomlázku. Zároveň na MINTu proběhne dernisáž pohádkové výstavy Ateliéru Chucky spojená s uměleckou perfromance umělkyně Kristýny Tůmové.


 

22.4. Vernisáž výstavy ateliéru Filmové a TV grafiky z UMPRUM, kdy budete mít i jedinečnou příležitost pořídit si grafiku přímo od studentů. Zároveň si ve workshopu s Lubicou Skalskou, odbornicí na recyklaci, budete moct na workshopu Denim a šperk vyrobit nějakou krásnou ozdobu.

 

 

29.4. Nelly Wernischová s vámi bude vyrábět origiální šperky a ozdoby do vlasů. A ve stánku č. 28, kde se uhnízdí značka MILI, bude probíhat kreativní workshop malování zvířátek na trička pod odborným vedením lektora.

 

 A po celou dobu vám bude hrát francouzský DJ S-BisH!

 

 

Inspirovali jsme se trhy v Bangkoku a v londýnském Camden Town, takže od MINT: Weekend Marketu kromě stánků čekejte i tvůrčí atmosféru, všudypřítomnou hudbu a trochu toho punkového uvažování.

 

Chceme, aby Pražané i turisti měli alternativu k nakupování v obchodních centrech a aby byl český design dostupnější. Vybrali jsme si místo, které je samo o sobě zajímavé, a to Pražskou tržnici. Kromě toho, že sem Pražané chodí na jednu z nejlepších Pho Bo ve městě, se tu v posledních letech rozvíjí svébytná kulturní scéna (Jatka 78, večírky v hale 36), a to nás baví.

 

 

Do haly 13 v Holešovicích se tak můžete přijít od března podívat každou sobotu na nové kolekce mladých tvůrců. Každý víkend se prodejci obměňují. Vezměte partu kamarádů a přijďte se podívat na první pravidelný lokální trh s módou a designem.

Vstup na akci je zdarma a bez bariér. Dvounozí i čyřnozí miláčci jsou také vítáni :) 

 

INFO PRO PRODEJCE

Pokud se chcete trhů účastnit, registrujte se do systému (v pravo nahoře je tlačítko Pro prodejce) a poté vyplňte přihlášku přímo ve vašem profilu. Na některých termínech se ještě najde volné místečko. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás obraťte na e-mail lenka@mintmarket.cz.

Kde nás najdete

Praha, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 306/13

Kdy můžete přijít

SO 4.3. 9.00 - 18.00
SO 11.3. 9.00 - 18.00
SO 18.3. 9.00 - 18.00
SO 25.3. 9.00 - 18.00
SO 1.4. 9.00 - 18.00
SO 8.4. 9.00 - 18.00
SO 15.4. 9.00 - 18.00

SO 22.4. 9.00 - 18.00
SO 29.4. 9.00 - 18.00

jak se k nám dostanete

Pěšky

V centru Prahy je vše kousek. Pokud dojdete k branám Pražské tržnice u Vltavy, jděte v areálu hned doprava a na konci doleva a už vidíte velkou ceduli s číslem 13! Nebo to můžete vzít z druhé strany, z ulice Komunardů vejdete do areálu, po levé straně uvidíte Alzu a před sebou Mountfield. Pokračujte stále za nosem cca 200m a po levé straně uvidíte naše šťastné číslo 13.

Přívozem

Tu romantiku prostě chcete zažít! Jeďte přívozem HolKa z Karlína do Holešovic. Na druhý břeh se z Karlína dostanete raz dva. Mrkněte na jízdní řád přívozu.

Městskou hromadnou dopravou

Přiblížit se můžete metrem na zastávku Vltavská a pak už jen jednu zastávku tramvají a vystoupit, jakmile uslyšíte hlásit „Pražská tržnice“. Další variantou je přijet k areálu „zezadu“, tedy na zastávku Tusarova. Potom se vydejte podle instrukcí pro cestu Pěšky z ulice Komunardů až k hale 13.

Taxi

Pokud se rádi necháváte vozit, stačí při nástupu nahlásit halu 13 v Pražské (příp. Holešovické) tržnici a taxi driver by si s tím měl už poradit a dovézt vás až přímo před boční vchod.

Autem

Auto nechte raději doma. A pokud přeci jen chcete dorazit autem, můžete zaparkovat v areálu Alzy prvního hodinu zdarma, ale ta vám určitě na nákupy stačit nebude ☺ Každá další hodina je za 40 Kč.

Koho jste mohli vidět

04.03.17

11.03.17

18.03.17

25.03.17

01.04.17

08.04.17

15.04.17

22.04.17

29.04.17

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Partneři